Stánky s punčem na přerovských vánočních trzích rozdělí podle původu

Vánoční trhy v Přerově začnou ve čtvrtek 30. listopadu rozsvícením vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka. Stánky kromě řemeslných výrobků a jídel bude k dostání několik druhů punčů včetně Přerovského.

Vánoční strom se na přerovském náměstí rozsvítí 30. listopadu. Ilustrační foto: město Přerov

Náměstí vévodí urostlý smrk, který rostl v Přerově v Želatovské ulici. Jde o přibližně čtyřicetiletý strom, který měří dle odhadu mezi patnácti až sedmnácti metry. Nazdobený už čeká jen na pojmenování. Jaké jméno pořadatelé vybrali, oznámí právě při zahájení trhů.

V 17 hodin nejprve vystoupí skupina Beegees Revival. V 17.55 se ujme slova primátor města Vladimír Puchalský, aby společně s nejlepšími školáky, letošními držiteli ceny Scholar, trhy slavnostně zahájil. „Publikum se v tuto chvíli dozví vítězný návrh, který vzejde ze soutěže Pojmenujte vánoční strom,“ upřesnil Petr Ilgner za pořadatele trhů. Návrhy jména stromu vymýšlejí děti z mateřských škol, pořadatelé jich dostali už více než deset. Konečně v 18 hodin se strom rozzáří.

Krátce po 18. hodině bude pokračovat hudební program. Nejprve se na pódiu představí domácí gospelový sbor Add Gospel, známý z bezpočtu koncertů v řadě měst České republiky, o hodinu později za mikrofony vystřídala zkušená formace ABBA revival.

Stánků bude letos na náměstí přibližně třicet, nabídnou řemeslné výrobky, gastronomický sortiment, punče a další horké nápoje. Punči budou patřit čtyři stánky, tematicky rozdělené dle původu na punč Přerovský, Finský, Francouzský a Tyrolský.

Pod vánočním stromem mohou návštěvníci trhů vhodit příspěvek do kasičky, vybrané peníze poputují do Denního pobytu na pořízení elektronických knih a relaxačního polohovacího masážního křesla, které má zpříjemnit pobyt klientům denního stacionáře. Sbírka potrvá do 3. ledna.