Olomoucké dopravní hřiště se rozrůstá, nabídne i jízdu mimo obec

Dopravní hřiště u olomouckého plaveckého stadionu se rozroste na dvojnásobnou plochu. Centrum Semafor na jaře umožní dětem vyzkoušet si také, jak vypadá jízda mimo obec.

Olomoucké dopravní hřiště se rozšíří směrem k rampě u plaveckého stadionu. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Stavební práce skončily v polovině listopadu. „Kapacita hřiště se pro veřejnost zvýší o 450 metrů čtverečních zpevněných ploch. Nová část je určena pro výchovu cyklistů a bude imitovat jízdu mimo obec s minimem dopravních značek,“ uvedl manažer centra Josef Línek.

Firma novou část dopravního hřiště připravila pro asfaltování a dláždění nových cest, upravila terén a umístila bezpečnostní prvky. Vodorovné a svislé značení přijde na jaře před zahájením další sezony. Náklady jsou zhruba milion korun.

Větší prostor a další úpravy mají zajistit vyšší bezpečnosti návštěvníků Centra Semafor. „Týká se to nejen stovek dětí při dopravní výchově škol, ale také tisíců dalších návštěvníků při provozu a fungování dopravního hřiště pro veřejnost,“ řekl Línek.

Rozšíření dopravního hřiště odkloní část stávající cyklostezky, která nově povede kolem rampy plaveckého stadionu. Chodník mezi dvěma částmi hřiště zůstane v současné trase.