V Němčicích nad Hanou si taneční užívají už osmáci a deváťáci

Vzpomínáte na svoje první taneční? Někomu se vybaví první láska, pro někoho je to naopak období, které by ze všeho nejraději vymazal ze svého životopisu. Ať už kvůli tomu, že mu taneční kroky zrovna nešly nebo ho rodiče napasovali do obleku, který byl pro něj symbolem potupy a ztracených ideálů.

Taneční nejsou jen první kultivované kroky na taneční parket, ale i velký krok do světa dospělých. Foto: Jiří Vosička

Svoji závěrečnou měli v Němčicích nad Hanou, kde už několik let pořádají taneční pro žáky osmých a devátých tříd z místní základní školy. „Školní taneční u nás nejsou ničím novým. Chodili do nich už rodiče současných absolventů,“ řekla kulturní referentka Městského úřadu Němčice na Hanou Linda Lešikarová.

Spolu se školou pořádá město taneční ve dvouletém intervalu souběžně pro dospělé. Tentokrát se ale nepřihlásil potřebný počet zájemců.

První listopadovou sobotu mělo svoji závěrečnou 56 mladých tanečníků. „Nejsou samozřejmě jen z Němčic, máme zde spádovou školu, takže sem jezdí děti ze širokého okolí. Až asi na jednu výjimku nám tentokrát vyšly dívky s chlapci do páru,“ těšilo Lindu Lešikarovou. Další taneční tedy Němčice nad Hanou zažijí za dva roky. Současní šesťáci a sedmáci si mohou být jisti, že se na ně rozhodně nezapomene.