Přerov v kalendáři ukazuje „odvrácenou tvář“. Příští zachytí město z výšky

Zatímco začíná sháňka po kalendářích na příští rok, v Přerově už přemýšlejí, jak ztvárnit rok 2019. Zatím je dané téma, kterým je pohled na město z výšky. Přispět může svými snímky kdokoli.

Výpravní budova přerovského nádraží v roce 2011. Foto: Wikipedie, P. Palička

V minulosti podle přerovského magistrátu kalendáře zachycovaly na současné nebo historické krásy města. Nyní přichází změna. Sada stolních, nástěnných a kapesních kalendářů pro příští rok nabízí pohledy na industriální Přerov. Mnoho průmyslových podniků už sice neexistuje, fotografové ovšem dokázali zachytit i jejich pozůstatky. „Prostřednictvím snímků se majitelé nových kalendářů podívají například do areálu bývalých Přerovských strojíren, někdejšího Svitu nebo zrušené Juty. Uvidí i detaily z Meopty, nádraží, elektrárny, pivovaru Zubr či Prechezy,“ zmínil Zdeněk Daněk z organizačního oddělení magistrátu.

V podobném duchu se chce město představit i v kalendáři na rok 2019. „Rozhodli jsme se, že zvolíme téma Přerov z výšky. A necháme už na fantazii fotografů, jak ho pojmou. Fotit mohou třeba z balkónu, z okna nebo i z věže zámku,“ řekla Jana Pivodová z oddělení marketingu.

Zájemci mohou snímky v tiskové kvalitě staré maximálně dva roky posílat až do konce května příštího roku na adresu [email protected] s předmětem zprávy Kalendáře 2019.