Jaké to je být hokejistou? V Prostějově, Přerově i Šternberku lákají mladé hráče

Tři kluby ze střední Moravy se ve druhé polovině ledna připojí k sérii sportovních akcí Týden hokeje. Na zimních stadionech v Prostějově, Přerově a Šternberku si každé dítě v rozmezí od čtyř do osmi let bude moci vyzkoušet, co všechno obnáší profese hokejisty.

Akce Týden hokeje v přerovské MEO Aréně v září 2017. Foto: Jan Gebauer

Akci pro malé předškoláky, školáky a také pro jejich rodiče kluby SK Prostějov 1913, HC ZUBR Přerov a HC TJ Šternberk pořádají ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje.

Každému, kdo se jí chce zúčastnit, postačí dorazit na stadion s bruslemi, helmou a rukavicemi. Nemusí přitom jít o vyloženě hokejovou výstroj, na led mohou děti ve věku od čtyř do osmi let vyrazit i s ochranou hlavy a rukou, kterou používají při lyžování.

Na hřišti i mimo něj čeká na všechny kluky a holky, kteří se minimálně na chvíli stanou hokejisty, zábavný program. Jejich rodiče zase zkušení trenéři informují o tom, proč je hokej vhodným sportem pro děti nebo jaké je to mít doma malého hokejistu.

Příspěvek na první výstroj

Jako první na Hané letos Týden hokeje zorganizují v Přerově. Kdo chce udělat první hokejové krůčky, může přijít v úterý 23. ledna do tamní MEO Arény. Dětem a jejich rodičům se tu budou věnovat od 15.30 hodin. O den později dojde na zájemce o nejrychlejší kolektivní hru světa ze Šternberku a okolí. Na zimním stadionu šternberského klubu v Blahoslavově ulici se začne v pět hodin odpoledne. V Prostějově se hokejisté-začátečníci sejdou 25. ledna v 16 hodin.

Díky účasti na akci mohou navíc děti získat svou první hokejovou výstroj. Pokud se přihlásí do projektu Pojď hrát hokej, jehož je Týden hokeje součástí, a klub je zaregistruje u Českého svazu ledního hokeje, obdrží poukaz v hodnotě 1500 korun na nákup hokejové výstroje od společnosti CCM. Bližší informace naleznou rodiče dětí v článku s názvem Staň se členem ČSLH a získej příspěvek na první výstroj na webu pojdhrathokej.cz.

Budoucích hokejistů postupně přibývá

Přerovští Zubři a šternberská Lvíčata si s dětmi při Týdnu hokeje zadovádějí shodně potřetí. Poprvé hledali nové hokejisty a hokejistky před rokem, podruhé pak před necelými čtyřmi měsíci v září. V Přerově se tehdy i za dohledu známých odchovanců Martina Zaťoviče, Davida Šťastného nebo Tomáše Sýkory prohánělo po ledě přes třicet dětí.

Z hanáckých zástupců má s pořádáním akce v rámci Týdne hokeje nejmenší zkušenosti SK Prostějov 1913. Klub vznikl teprve v srpnu 2016, v lednu následujícího roku se do Týdne hokeje zapojil jeho tehdejší konkurent, mládežnický oddíl Jestřábů. Ten už ale v současné době neexistuje.

Celkově si akci Týden hokeje od předloňského září užilo po celé České republice skoro jedenáct tisíc dětí. Do jeho čtvrtého ročníku se v lednu zapojí hned 141 klubů.

LEDNOVÝ TÝDEN HOKEJE NA HANÉ

HC ZUBR Přerov

Termín konání: 23. 1., MEO Aréna, začátek v 15.30 hodin

Kontaktní osoba: Aleš Verlík, tel.: 777 690 227, e-mail: [email protected]

HC TJ Šternberk

Termín konání: 24. 1., zimní stadion ve Šternberku, začátek v 17 hodin

Kontaktní osoba: Pavel Schweiner, tel.: 604 674 186, e-mail: [email protected]

SK Prostějov 1913

Termín konání: 25. 1., zimní stadion v Prostějově, začátek v 16 hodin

Kontaktní osoba: Martin Kužílek, 777 666 643, e-mail: [email protected]

Pokud nemáte doma brusle, helmu ani rukavice, dětem je půjčí na zimním stadionu, kde se Týden hokeje bude konat. Stačí se spojit s kontaktní osobou z daného klubu.