Holešov začal se stavbou dopravního terminálu. Propojí vlakové a autobusové nádraží

Holešov se pustil do přestavby autobusového nádraží na dopravní terminál, který ho propojí s vlakovým nádražím. Nástupiště budou zastřešená, zvedne se počet parkovacích míst pro auta a stání pro cyklisty. Rekonstrukce má být hotová začátkem příštího školního roku. Cestují tak čeká zhruba půl roku, kdy budou muset využívat provizorní zastávky.

Budoucí podoba nového holešovského terminálu. Zdroj: Město Holešov

Výstavba nového dopravního terminálu odstartovala v pondělí 19. března po odjezdu ranních spojů. Nová podoba nádraží přinese zastřešení prvního a druhého nástupiště, bude víc stání pro osobní auta i místa pro kola. Počítá se s obnovou všech povrchů a vybudováním přechodů pro chodce včetně vedení pro nevidomé. Nádraží dostane nové lavičky i koše.

Kvůli rekonstrukci je nutné přemístit autobusové zastávky z nádraží do Palackého ulice. „Pro autobusy přijíždějící od Hulína budou vytvořeny tři zastávky u Odborného učiliště naproti ulice Národních bojovníků a pro autobusy od Zlína či Bystřice pod Hostýnem dvě zastávky mezi Praktickou školou a domácími potřebami naproti gymnázia,“ uvedla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová.

Pro autobusy bude také vymezen jízdní pruh v ulici Palackého u firmy Rapos, kde budou stát při čekání na cestující.

Budoucí podoba nového holešovského terminálu. Zdroj: Město Holešov

Přestavba sníží kvalitu cestování. „Jen společnost Krodos eviduje denně asi 250 spojů a dopravu zajišťují přes Holešov čtyři dopravci. Na koordinační schůzce bylo také dohodnuto umístění provizorních zastávek při výluce na železnici – ty budou v případě potřeby umístěny v ulici Tovární za železničním přejezdem,“ dodala mluvčí a poprosila cestující i řidiče o ohleduplnost.

Proměna autobusového nádraží na dopravní terminál přijde na 28 milionů korun. Až devadesát procent by měla pokrýt dotace. Podle předpokladů má být stavba hotová na konci školních prázdnin.