Nastoupit za Prostějov v první lize?  Nebráním se, hlásí odchovanec Antoníček

V roce 2016 vylétl z rodného prostějovského hnízda. Tehdy patnáctiletý Petr Antoníček nabral směr Pardubice. Vytyčil si přitom jasné cíle – udržet se v jejich kádru a pořádně přičichnout k dorostenecké extralize.

Za Pardubice by si Petr Antoníček rád zahrál Tipsport Extraligu. Nebrání se ani startu za mateřský Prostějov o soutěž níž. Foto: Ronald Hansel/Juniorský hokej

Obojí se mu splnilo, příval dobrých zpráv tím ale ještě neskončil. Vlastně pokračuje pořád, útočníkovi totiž pravidelně chodí pozvánky na reprezentační kempy. Na východě Čech naskočil i do přípravy s extraligovým A-týmem.

V mezisezonní přestávce se snaží co nejlépe pečovat o své tělo. Bez úprav se tak neobejde ani jeho každodenní jídelníček. Co se snaží jíst především, je strava bohatá na bílkoviny. „Potřebuji svalovou hmotu, bez ní to jde u hokejisty těžko,“ vysvětluje s tím, že přes sezonu se to, co si v přípravě „vypěstoval“, snaží udržovat.

Co už naopak na talíři mívá jen zřídkakdy, jsou nezdravé pokrmy. Nad nimi „zhřeší“ jen při dlouhodobějším volnu. „Až na pár výjimek mi chutná v podstatě všechno,“ prozradil na sebe.

Svůj pardubický příběh píše Petr Antoníček dva roky, přesněji od sezony 2016/17. Do města perníku se do extraligy mladšího a staršího dorostu vydal z Prostějova, kde hokejově vyrostl. Když do nového působiště přicházel, ani ve snu by jej nenapadlo, že by se někdy mohl zúčastnit reprezentačního kempu některé z mládežnických kategorií. Sny se ale plní, což je příklad právě případ rodáka z Hané.

Prvnímu kempu doma zabránila nemoc

„Pozvánka mi přišla hned v prvním roce, co jsem v Pardubicích působil,“ podivoval se. Podivování se to však bylo radostné. Kemp národního týmu do 16 let se navíc konal v Antoníčkově domovském Prostějově. „Strašně moc jsem se těšil,“ nezastíral.

Petr Antoníček v reprezentačním dresu, v mládežnických kategoriích už absolvoval několik kempů. Foto: archiv Petra Antoníčka

Jenže pocity příjemného vzrušení před novou výzvou záhy vystřídal smutek. „Bohužel jsem onemocněl, takže jsem se kempu nemohl zúčastnit. Moc mě to mrzelo,“ posteskl si Antoníček. Protože ale pochází z kraje úrodných polí, kde jsou zemědělci zvyklí dřít od rána do večera, ve svém úsilí a pracovitosti v Pardubicích nepolevil. A ejhle, v uplynulé sezoně se na reprezentační kemp, tentokrát výběru do 17 let, podíval hned třikrát.

„Obléknout reprezentační dres je skvělý pocit, i když jsme na kempech hráli jen přípravné zápasy,“ pochvaluje si sedmnáctiletý centr či levé křídlo. V nejbližší době plánuje prorazit také do reprezentační „osmnáctky“, za kterou by si rád zahrál opravdová mezistátní utkání. Nejen ta přípravná.

Hlavní metou, které hodlá Petr Antoníček dosáhnout, je však dostat prostor v extraligovém zápase pardubického A-týmu. Postupné krůčky pro to dělá. Loni s muži Dynama chodil na tréninky, během letošní olympijské pauzy za ně zasáhl do přípravného zápasu. V současné době po boku stejných borců trénuje v letní přípravě.

Konec jestřábí mládeže mě mrzí, zahrát si ale můžu za muže

Do mládeže Jestřábů Prostějov už se nikdy nevrátí. Klub, kde deset let hokejově vyrůstal, fakticky zanikl. Antoníčka takový konec mrzí, šance zahrát si za prostějovský celek mu ale zůstává. S Pardubicemi totiž spolupracuje jestřábí A-tým, účastník první ligy.

„Řekl bych, že ta spolupráce je skvělá. Už jsme se trochu bavili, že když bude ze strany Prostějova zájem a bude se mi dařit, mohl bych si první ligu v jeho dresu vyzkoušet,“ nezdráhá se Petr Antoníček.