Mora přivítá Kometu hned ve třetím kole, hanácké derby dvakrát v sobotu

Se třemi hanáckými zástupci se v září rozeběhnou dvě nejvyšší hokejové soutěže v Česku. Fanoušci se tak znovu mohou těšit na pikantní souboje. Hned ve třetím hracím kole Tipsport extraligy hostí olomoučtí Kohouti Kometu Brno, o pět dní později se utká Prostějov s Přerovem.

Hokejisté Olomouce přivítají Brno na své půdě ve druhé polovině září a během Vánoc. Foto: Ivo Dostál/hc-kometa.cz

Mora se před vlastním publikem utká s Brnem v pátek 21. září od 17 hodin. Druhý domácí zápas se stejným soupeřem je v plánu na Štěpána – ve středu 26. prosince. Jiný moravský sok, Zlín, přijede do „Kohoutí plecharény“ v pátek 7. prosince a v úterý 5. března. Pokud nebude zraněný, nastoupí v dresu Beranů ex-olomoucký útočník Jakub Herman. Do Baťova města se vrátil po devíti letech letos v květnu.

V první lize, kde bude nově startovat lichý počet týmů, znovu dojde na čtyři hanácká derby. První proběhne ve středu 19. září v Prostějově, druhé ve středu 31. října od 18 hodin na ledě přerovské MEO Arény. Zubři se u svého regionálního rivala do konce roku 2018 předvedou ještě jednou, a sice v sobotu 15. prosince.

O víkendu je na programu i čtvrtý předem jistý atraktivní zápas. Přerov hostí prostějovské Jestřáby v sobotu 26. ledna. První buly hodí hlavní rozhodčí v 17 hodin.

Jak v Prostějově, tak v přerovském prostředí se přitom letos slaví významná výročí vzniku hokejových oddílů. V prvním případě je to 105 let, ve druhém 90 let.