Rozvojový večer přiblíží trendy v současném dobrovolnictví

Dobrovolnictví má ve společnosti zásadní místo. Jeho vývoji a budoucnosti se proto bude v olomouckém Divadle hudby věnovat zářijový rozvojový večer pořádaný vzdělávací organizací ARPOK. 

Nabízet vzdělání, které přináší jiný pohled na svět, o to se snaží organizace Arpok. Nejbližší večer věnuje tématu dobrovolnictví. Foto: archiv Arpok

Jaké jsou hodnoty dobrovolnictví? Co přináší za benefity? Jsou nějaká rizika, která může dobrovolnictví obnášet? Diskutovat se 26. září bude nejen o těchto otázkách.

Rozvojovým večerem bude návštěvníky provázet Vojtěch Vodseďálek. Spolu s dalšími hosty, mezi kterými bude například Tatiana Matulayová z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého, představí dobrovolnictví v detailním pohledu. Společně budou probírat, jak se dobrovolná činnost vyvíjela v čase a jak se proměnila role dobrovolníka ve zlomových letech 1948 a 1989.

Během rozvojového večera se také mimo jiné představí nově vzniklé Dobrovolnické centrum Univerzity Palackého, které nabízí zájemcům prostor potkat se s dobrovolnickými příležitostmi a aktivit, do kterých se lze zapojit. Hosté odkryjí trendy na současném poli dobrovolnictví a vysvětlí, jaký je rozdíl mezi neformálním dobrovolnictvím a aktivismem.

Pořad Dobrovolnictví včera, dnes a zítra začíná v 18. hodin.