Vyškov chce mít mládež až do dorostu, pomáhá i moderní hala

S novým zimním stadionem přišla obnova. Ve Vyškově vzkřísili k životu mládežnický hokej a mají s ním smělé plány.

Mládežničtí hokejisté Vyškova. Foto: mbkvyskov2008.cz

Vyškovský hokej, to byl stadion postavený v první polovině sedmdesátých let v rámci Akce Z. Při zápasech Vojenské tělovýchovné jednoty praskal ve švech, jeho tribuny se však už nezaplní. V roce 2017 ho zbourali a nahradili novým stadionem.

Svou činnost zároveň obnovil Městský bruslařský klub, jenž vznikl v roce 2008. Moderní hala mu poskytuje zcela jiná podmínky než stará. Vzpomínky na historické momenty ale nezapadly a mohlo by se na ně navázat.

„Zdejší hokej byl v minulosti známý svou vysokou návštěvností. Uděláme všechno pro to, aby se lidé s novým stadionem do blízkosti ledové plochy zase vrátili,“ přibližuje plány klubu jeho sekretář Miroslav Šimoník. Se založením týmu mužů se nicméně nepočítá. Alespoň pro tuto chvíli ne.

Zájemců je dost. Pomohly i vstřícnější časy tréninků

Důraz se bude klást na mládež. V současné době u Bruslařů fungují přípravka, třetí třída a mladší žáci. V následujících letech by měly přibýt další kategorie, zakončené dorostem. „Je to náš dlouhodobý cíl. Kluci už by se pak v šestnácti letech mohli rozhodnout, kam chtějí jít dál. Z dorostu už to má nějaký význam,“ podotýká Šimoník.

Noví zájemci o hokej přitom nechybí. I díky zázemí stadionu a náborové akci Pojď hrát hokej nyní ve výběrech působí přes 70 dětí. Na led oproti dřívějšku začaly chodit v přijatelnějších časech.

K tomu už Vyškovští existují nezávisle na jiných týmech. „V mladších žácích máme osmnáct vlastních hráčů, takže jsme schopni tuto kategorii provozovat sami. V příštím roce bychom chtěli to samé zvládnout i u starších žáků,“ předesílá sekretář Miroslav Šimoník, který za podporu a pomoc poděkoval městu i všem rodičům mladých hokejistů.