Basketbalové Olomoucko chce zabojovat o medaile

V loňské sezoně skončili basketbalisté BK Olomoucko na šesté pozici. V aktuálním ročníku Kooperativa NBL chtějí umístění přinejmenším obhájit. Vedení klubu by si přálo ještě lepší umístění.

Prostějovský T. J. Dunans útočí v domácím utkání proti USK Praha ve 4. kole Kooperativa NBL, které se hrálo 13. října. Foto: www.bkolomoucko.cz

Podle předsedy BK Olomoucko Dušana Tomajka je pro Hanáky jasným cílem postup do vyřazovací části nejvyšší soutěže. Poté se uvidí. „Soutěž bude vyrovnaná, nikde ale není psáno, že nemůžeme hrát o medaile. O ty bude mít zájem alespoň šest týmů. Chceme být mezi nimi,“ oznámil na předsezonní tiskové konferenci Tomajko.

Prostějov staví na dobré fyzičce

Svěřenci trenéra Predraga Benáčka budou ve své druhé extraligové sezoně chtít předvádět atraktivní hru. Se zlepšenou obranou a rychlým přechodem do útoku, základem pak má být dobrá fyzická kondice. Klub proto angažoval atletického kouče Romana Švarce. Výsledky jeho práce se projevily už během přípravných utkání. „Třeba turnaj ve slovenském Svitu tým odehrál v osmi lidech a dva ze tří zápasů vyhrál. V posledních čtvrtinách jsme na tom byli vždy lépe než soupeř,“ pochvaloval si trenér Benáček. Doma bude BK Olomoucko opět nastupovat jak v hale Sportcentra v Prostějově, tak v olomoucké Čajkaréně. Na hřišti v Olomouci půjde podle předsedy Tomajka o zápasy s atraktivními soupeři v nadstavbové části. „Chceme Olomouci ukázat špičkový basketbal,“ slíbil.