Více rockových kapel. Hanácké Benátky také posilují program pro děti

Litovelské náměstí Přemysla Otakara zaplní v sobotu 8. června návštěvníci festivalu Hanácké Benátky. Pořadatelé se snažili o bohatý program.

V Litovli ani letos nebude chybět jarmark, atrakce a zábavné soutěže pro děti, dobrodružná projížďka na pramici pod náměstím nebo ohňostroj. Foto: www.hanackebenatky.eu

„Dramaturgii stavím tak, aby si vybralo široké věkové spektrum. Věřím, že pro mladé bude největším tahákem akce talentovaný Thom Artway, který je úspěšný i na mezinárodní scéně a určitě o něm ještě hodně uslyšíme. Střední generaci jistě nezklame Petr Kolář s kapelou. Jsem ráda, že se mi naučili fanoušci psát, jaké kapely by v Litovli rádi viděli. Často poptávali kapely Traktor a Dymytry. Proto jsem je do programu také zařadila,“ uvedla ředitelka pořádajícího Městského klubu Litovel Hana Neumanová.

Dětské tancování s vítězem Star Dance

Dále se na festivalu představí také The Gardeners, kompaktně-popová kapela z Olomouce a okolí, která vystupuje od roku 2008 a přitahuje posluchače všech věkových kategorií, nebo zpěvačka Debbi známá z prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar. Děti se mohou těšit například na Minizoo litovelského Domu dětí a mládeže. Na nejmenší pamatuje dramaturgie festivalu šířeji. „Letos je sice program rockovější než jindy, ale to neznamená, že by Hanácké Benátky nezůstaly typem rodinné akce. Ostatně část pro děti jsme dokonce posílili. Dopoledne bude na náměstí probíhat taneční dětský program s vítězem Star Dance Honzou Onderem. Po celý den v parku Míru spousta akcí a stanovišť pro děti, jarmareční pohádky Divadla eMILLIon, nově i pohádková stezka nebo třeba expozice z Pevnosti poznání Olomouc. Také letos jsme připravili jízdy na pramicích pod náměstím a spoustu dalších doprovodných akcí pro zabavení celé rodiny,“ přiblížila doprovodný program Neumanová.

Foto: www.hanackebenatky.eu

Ani tím výčet aktivit festivalu nekončí: od 11 do 19 hodin bude možné vystoupat do radniční věže. Kdo předloží vstupenku na Hanácké Benátky, může si v základní škole Vítězná zajít na hodinu zdarma do posilovny a bazénu. Totéž platí i pro litovelské Městské koupaliště (přírodní biotop) od 9 do 19 hodin.