Stovky zápasů v nejvyšších soutěžích Česka. Jestřábi podepsali zkušeného beka Mrázka

Desátou posilu pro příští sezonu Chance ligy oznámili hokejisté Prostějova. Za ambiciózní tým bude hrát ostřílený obránce Jaroslav Mrázek. Na kontě má přes 400 zápasů v extralize a téměř dvě stovky duelů o úroveň níž.

Zadák Jaroslav Mrázek bude nastupovat v první lize, posílil prostějovské Jestřáby. Na snímku v dresu extraligového Chomutova. Foto: Jan Pidrman/piratichomutov.cz

Příchodem Jaroslava Mrázka Jestřábi vyztužili své obranné řady. Třiatřicetiletý rodák z Milevska naposledy nastupoval za extraligové Vítkovice. Předtím strávil sedm let v organizaci Pirátů z Chomutova. Kromě jejich A-týmu se zapsal do statistik i na prvoligové farmě v Kadani.

Před angažmá na severu Čech dostal Mrázek příležitost v Kladně, Znojmě nebo pražské Spartě. Za Atlantikem si dvě sezony vyzkoušel kanadskou juniorskou soutěž. Došlo k tomu poté, co jej v roce 2004 draftoval klub z NHL New York Islanders. K tomu se účastnil akcí a světových šampionátů mládežnických reprezentací.

Ve své kariéře nasbíral 190 centimetrů vysoký obránce přes 460 zápasů v extralize, další necelé tři desítky přidal v baráži o nejvyšší soutěž. První ligu okusil ve skoro 200 případech.

Vykoukal: Očekáváme od něj nadstandardní výkony

„Hledali jsme zkušeného a kvalitního obránce, který doplní naši mladou obranu. Očekáváme od něj nadstandardní výkony a předávání zkušeností mladším spoluhráčům. Jako na jednoho z nejstarších hráčů v týmu na něj budeme klást i odpovídající nároky,“ prozradil k podpisu smlouvy s Mrázkem sportovní manažer a trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Jaroslav Mrázek (zcela vlevo) se raduje z branky, kterou jako hráč Chomutova vstřelil Třinci. Foto: Jan Pidrman/piratichomutov.cz

Před Mrázkem posílili prvoligový Prostějov formou hostování mladíci z Hradce Králové brankář Daniel Dvořák a bek Jakub Muška. Z Chomutova zase na Hanou zamířili talentovaní útočníci Kryštof Ouřada s Petrem Chlánem. Pikantní podtext má přesun Martina Novotného, zadák pocházející ze Šumperka přišel k Jestřábům od jejich regionálního rivala – přerovských Zubrů.

Po dvouletém působení v pražské Slavii se do Prostějova vrací útočník Lukáš Krejčík. Hanáci si zajistili také služby forvardů Dominika Hrníčka, který naposledy oblékal dres Jihlavy, a Tomáše Janduse (v minulé sezoně dva starty za extraligovou Spartu a padesát za prvoligové Ústí nad Labem). O góly by se měl vedle pokračujících Marka Račuka, Lukáše Žálčíka, Tomáše Divíška či Tomáše Nouzy nově starat i chomutovský odchovanec Roman Chlouba.