Bezděkov přivítá prázdniny třetím levandulovým festivalem

Omamná vůně levandulí, známé melodie, bohaté občerstvení i sortiment prodejních stánků a dětské atrakce. Bezděkovský levandulový festival má před sebou třetí ročník. O státních svátcích 5. a 6. července se spolu se Selskými slavnostmi pro rodiny s dětmi uskuteční na Levandulovém statku v Bezděkově u Úsova.

Novinkou na Levandulovém statku jsou komentované prohlídky levandulového pole a zázemí na zpracování rostlin. Foto: archiv Bezděkovského levandulového festivalu

Festival letos připravuje pro návštěvníky dvě hudební pódia. Vystřídají se na nich profesionální kapely Mňága a Žďorp, Argema, O5 a Radeček, Lenka Filipová i regionální bandy, jako jsou Věra Špinarová revival, Moravští muzikanti, Zábřežská cimbálová muzika, Madalen, Noaco, Zakafy, Black Birds, Vašek a Pepa nebo R. Baksevanidisale. Novinkou bude Dětská scéna, kde v programu Malý gurmán projdou děti kurzem vaření a školou chutí. Čeká na ně rovněž interaktivní Farmářská stezka s několika stanovišti k získání praktických dovedností a znalostí o ekologickém zemědělství. Pro nejmenší je připraveno i malování na tvář, modelování balonků, bubnování, ukázky kovářského a tkalcovského řemesla nebo originální dětský kolotoč.

Projděte se Levandulovou stezkou

Podle ředitele festivalu Lukáše Drlíka to ještě zdaleka není vše. „Pro každoročně velký zájem návštěvníků připravujeme komentované prohlídky levandulového pole, sušárny, výrobny a zpracování levandulí. Nově také nabízíme možnost relaxační procházky Levandulovou stezkou kolem našich polí,“ zve na akci Drlík.

Stánky nabídnou regionální produkty z Hané a Jeseníků od přírodní kosmetiky po zdravou výživu. Foto: archiv Bezděkovského levandulového festivalu

Kulturní program festivalu bude opět proložen rozhovory, besedami a praktickou ukázkou vaření s levandulí v podání televizního kuchaře Honzy Rimplera. Také letos se mohou zapojit přímo i návštěvníci festivalu, když do soutěže o nejlepší bábovku přinesou svoje výtvory, z nichž po degustaci odborná porota odmění ty nejlepší cenami. Po oba dny budou mít zájemci možnost navštívit prodejní prezentační stánky s nabídkou převážně z oblasti regionálních produktů Hané a Jeseníky, zdravé výživy, přírodní kosmetiky, specializovaných potravin a nápojů.

V předchozích dvou letech navštívilo Bezděkovský levandulový festival vždy kolem sedmi tisíc lidí. „Věřím, že i letos si všichni odnesou nejen prožitky z programu, ale třeba také kytičku levandulí nebo vzpomínkové foto, které na požádání vyhotoví naše fotografka,“ těší se Lukáš Drlík.