Most u Bristolu v Olomouci částečně otevřeli. Auta musejí pořád po objížďkách

Nový most přes řeku Moravu v Olomouci spojující ulici Komenského a Pasteurova bude od 18. prosince průjezdný. Prozatím pouze pro vozidla hromadné dopravy a integrovaného záchranného systému. Přístupný bude i chodcům. „Pro ostatní dopravu se most otevře nejpozději 1. března příštího roku,“ uvedl mluvčí Povodní Moravy Petr Chmelař.

Pro auta skončí objíždění frekventovaného místa nejpozději příští rok v březnu. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny

Most teď bude v takzvaném zkušebním užívání, stavební práce v bezprostřední blízkosti budou pokračovat i po jeho otevření. „Jde nám především o bezpečnost obyvatel, účastníků silničního provozu a plynulost dopravy. Most není samostatnou stavbou, je součástí projektu protipovodňové ochrany, na níž budou práce ještě několik let pokračovat. Pokud bychom most otevřeli i pro osobní dopravu, docházelo by k různým dílčím omezením, která by v důsledku vyvolala v dopravě chaos,“ vysvětlil generální ředitel státního podniku Václav Gargulák.

Končí tak objízdné trasy pro autobusové linky olomoucké MHD číslo 14, 15, 19, 20 a 51 a pro krajské autobusové linky 890302, 891364 a 890364.

Stavební firmy most zdemolovaly minulý rok v srpnu. Po dokončení stavby a úplnému otevření nového mostu bude od března 2020 následovat uzavření most na Masarykově třídě. Jeho stavba bude probíhat po polovinách.

Přes nový most se od středy 18. prosince dostanou autobusy. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny