Plastické zdobení jejích perníčků připomíná výšivku hanáckého kroje

Voní medem, kořením, jsou krásně nazdobené a na sváteční vánoční stůl pro mnohé z nás neodmyslitelně patří. Hana Kuželová z Křelova-Břuchotína na Olomoucku perníčky peče a prodává už pětadvacet let. S těmi letošními vánočními začala už v říjnu.

Hana Kuželová radí, že těsto na perníčky musí být hlavně dobře prohnětené. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny

Říká, že když si představí malé, ozdobené perníčky, vzpomínky ji přenesou do dětství na lidové umělecké škole. „Konala se nějaká besídka a chodbou se linula jejich vůně. Pak si taky pamatuji hodiny praktické výuky ve školní kuchyňce, kde jsme je pekly s paní učitelkou Juřicovou. Od ní jsem vlastně dostala recept a podle něj peču dodneška,“ vzpomíná Hana Kuželová.

Brigáda v cukrárně rozhodla

Ruční práce ji bavily vždy. Jenže na oděvní průmyslovku ji nevzali, a tak se stalo, že vystudovala strojařinu. Když po škole řešila, jakým směrem se bude její život ubírat, perníky začala péct vlastně náhodou. „Šla jsem na brigádu do olomoucké cukrárny, která se zabývala mimo jiné i výrobou perníku, a pak jsem ještě navštívila folkový festival Mohelnický dostavník, kde se perníky prodávaly. Tehdy jsem se rozhodla, že je vyzkouším udělat sama,“ líčí. Na jaře příštího roku už nabízela své první kousky.

Začátky ale snadné nebyly. Nejtěžší bylo dozvědět se o zajímavých prodejních akcích. Postupem času získala kontakty a dnes si jarmarky vybírá. „Akcí je tolik, že bych mohla být všechny víkendy na cestách, ale neměla bych čas péct a ani se věnovat rodině,“ přemítá.

V kuchyni Hany Kuželové se peče s výjimkou ledna a února téměř pořád. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny

Prázdné bedny od cukroví jako motivace

Všechno co upeče, sama prodává. Jezdí po celé republice. Kontakt s lidmi u stánku ji baví, dobíjí si tím baterky. „Snažím se mít široký sortiment, neustále nabídku rozšiřuji. Štvou mě prázdné bedny, to je pro mě signál, že jsem toho mohla s sebou mít víc. Motivuje mě to k větším výkonům,“ směje se zručná perníkářka a ukazuje nové zdobení, které zkouší na sladkost přenést. „Mám ráda folklor, bílé obrázky na hnědém podkladu vypadají hezky, ale zkouším teď bílou na bílé. Připomíná to výšivku na hanáckém kroji. Je to plastické a zaujme to,“ říká.

Dvě trouby, pětadvacet plechů

Na vánoční prodejní akce začala péct začátkem října. „Venku je dvacet čtyři stupňů a vy zdobíte Mikuláše. Jenže bylo to akorát, první jarmark se konal už v polovině listopadu. Člověk musí jen zatnout zuby a pustit se do toho, pak už to jede,“ vysvětluje Hana Kuželová. Volno mívá většinou v lednu a únoru. K Valentýnu peče jen na objednávku, obvykle začíná péct zhruba šest týdnů před Velikonocemi a nezastaví se až do Vánoc. Většinou peče odpoledne a končí okolo půlnoci. Když větrá otevřeným oknem, po perníčkách voní celá ulice. „Zadělávám osmnáct kilo těsta, důležité je dát mu čas, aby se všechno hezky spojilo. Mám pětadvacet plechů a dvě trouby. Jedna je na pečení, druhá na sušení, aby byly perníky hezky lesklé,“ popisuje.

Jarmarků je tolik, že kdyby chtěla perníkářka jezdit na všechny, nestíhala by péct. Foto: archiv Hany Kuželové

Její rodina má sladké ráda, a tak perníčky musejí být i doma, žádané je ovšem i další vánoční cukroví. „Není to sranda, když pečete díly na chaloupku a při slepování zjistíte, že vám chybí kus střechy, kterou chvíli předtím některý ze čtyř synů snědl,“ směje se. Pravidelně je domácnost Kuželových provoněná ještě vanilkovými rohlíčky a taky lineckým cukrovím. „Rohlíčků peču po pěti plechách, mám už na ně trik. Synové mají rádi kokosové kuličky, a pak záleží na tom, na co je čas a nálada,“ říká.

S jablkem perník neztvrdne

Perníky mají v Česku dlouhou tradici, přesto se těsto změnilo a receptů na ně je spousta. Kdysi se dělal jen vytlačovaný. Těsto se zadělávalo týdny dopředu, aby se pořádně proleželo. „Byl to ale jiný perník, bez kypřidla. Krásný, ale tvrdý,“ popisuje Hana Kuželová. Její rada je, že těsto musí být hlavně dobře prohnětené a každý perník je potřeba vyválet na jinou výšku. Malým stačí tři milimetry, větší už potřebují sílu. Dost lidí hledá recepty, podle kterých mají perníky rychle změknout. „Stačí přitom přidat do krabice jablko, to předává hodně vlhkosti, nebo pootevřít víko a dát je ven, vzdušná vlhkost je tam daleko větší,“ dává tip.

Hana Kuželová obvykle zadělává osmnáct kilo těsta. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny