Rodina z Morkovic-Slížan vyhořela, město vyhlásilo sbírku

Když manželové Juřenovi z města Morkovice-Slížany na Kroměřížsku odjížděli 1. srpna na dovolenou, zavolali jim sousedé, že jejich dům hoří. Protože rodina přišla o střechu nad hlavou, vyhlásil městský úřad veřejnou sbírku.

Požár střechy domu způsobil půlmilionovou škodu. Foto: HZS Zlínského kraje

Patrová stavba v Havlíčkově ulici začala podle svědků hořet před 18. hodinou. Požár hasilo pět automobilových stříkaček a hasiči zapojili i žebřík. Přijet museli i technici dodavatelů elektřiny a plynu. „Díky včasnému zásahu plameny nepřeskočily na sousední rodinný dům,“ řekl mluvčí hasičů Zlínského kraje Roman Žemlička. „Na místo se dostavil starosta obce, dcera majitele a vyšetřovatel hasičů. Dceři majitele jsme poskytli posttraumatickou pomoc, protože byla v šoku,“ dodal.

Podle hasičů všímavost sousedů a včasný zásah uchránily majetek za zhruba půl milionu korun. Rodině nicméně vznikla škoda ve přibližně ve stejné výši. Vedení město se proto rozhodlo rodině Juřenových pomoci a vyhlásilo veřejnou sbírku na území celé České republiky. Dary je možné posílat na zvláštní účet číslo 280656505/0300. Dále lze peníze vložit na pokladně městského úřadu Morkovice v pokladních hodinách nebo do pokladničky, která je umístěna v lékárně v Morkovicích v ulici 17. listopadu.

Proč hořelo, vyšetřuje policie. Na místě nasadila psa na vyhledávání akcelerantů hoření. Experti zkoumají také vzorek z požářiště.