Na stadion Sigmy přijede Kodaň, Lokomotiv Moskva a Sheriff Tiraspol

Fotbalisté olomoucké Sigmy sice evropské poháry nehrají, přesto se na Andrově stadionu představí FC Kodaň, Lokomotiv Moskva a Sheriff Tiraspol. Olomoucké zázemí totiž využije účastník základní skupiny Evropské ligy Zlín.

Fanoušci FK Lokomotiv Moskva. Foto: www.fclm.ru

Nejznámější soupeři se ševcům při losu vyhnuli, přesto zlínské fotbalisty čeká šest velmi náročných utkání, připomíná klub a věří, že Zlínští budou mít v Olomouci domácí prostředí. „Je to pro nás novinka, takže to pro nás bude určitě velký zážitek. Tahle otázka je spíše na fanoušky, kteří určitě čekali atraktivnější soupeře. Pro ty bude los asi spíše zklamáním, ale pro nás bude každý zápas v Evropské lize obrovská zkušenost. Určitě nejatraktivnějším soupeřem bude Kodaň, nejsilnějším pak asi Lokomotiv,“ řekl bezprostředně po pátečním losu v Monaku kapitán Tomáš Janíček, který soupeře odmítá podcenit. „Je to zkreslující. V této fázi už nejsou lehcí soupeři. Myslím si, že každý zápas bude složitý a záležet bude především na aktuální formě,“ dodal.

FC Fastav Zlín si místo v soutěži zajistil vítězstvím v domácím poháru a byl nasazen bez kvalifikace. Zkušenost s Evropskou ligou pro něj bude nová, v novodobé historii zatím v mezinárodních pohárech nehrál. „Když zvedli lístek s FC Zlín, uvědomili jsme si, čeho jsme vlastně dosáhli. V první chvíli jsme nevěděli, do které skupiny vlastně patříme. Poté jsme zjistili soupeře a naše pocity? Sice ne tak atraktivní, ale věříme, že snad hratelní. Sílu týmů poznáme až v samotných zápasech. Čekají nás náročné týdny, ale všichni se na to už moc těšíme,“ prohlásil manažer Zdeněk Grygera.

Na olomoucký Andrův stadion zavítá 14. září nejúspěšnější moldavský celek FC Sheriff Tiraspol, 19. října přijede dánský mistr FC Kodaň a s vítězem ruského poháru Lokomotivem Moskva se Zlín střetne 7. prosince. Předprodej vstupenek na domácí zápasy má být spuštěn v příštích dnech.