Mládě mravenečníka velkého, olomoucká zoo má další přírůstek

V olomoucké zoo přišel na svět první sameček mravenečníka. K vidění je se štěstím v Jihoamerickém pavilonu, jinak zatím většinu času prospí.

Mravenečníci jsou chloubou olomoucké zoo. Foto: Zoologická zahrada Olomouc

Jde už o páté mládě mravenečníka velkého, které se v Zoologické zahradě Olomouce na Svatém Kopečku na zádech matky vozí. „Samice Pia a samec Sylvin jsou příkladní rodiče, prvního potomka úspěšně odchovali v roce 2011 a prarodiči se stali v roce 2014, kdy jedna z jejich dcer úspěšně odchovala potomka v Lešné. Teprve letos začátkem srpna se však dočkali samečka. Je sice menší, než byly jeho setry, ale má se k světu,“ informovala mluvčí zoo Karla Břečková.

Návštěvníci ho mají možnost vídat v Jihoamerickém pavilonu, ale pouze ve chvílích, kdy se matka jde najíst, protože jinak tráví oba většinu času spánkem. „Otec je zatím od zbytku rodiny oddělen, aby jim bylo dopřáno maximum klidu a mrňous co nejrychleji dohnal váhový handicap. Kritické období po narození má úspěšně za sebou, přesto je stále ve fázi, kdy společně s matkou nejvíce potřebují nerušený odpočinek,“ dodala mluvčí.