Machala skončil. Fotbalisty Prostějova povede od jara Pavel Šustr

Druhý nejvýše postavený fotbalový klub na Hané vyměnil trenéra. Oldřicha Machalu v Prostějově odvolali, nahradil ho Pavel Šustr. Jako asistent mu bude pomáhat bývalý prostějovský hráč Tomáš Hunal.

Pavel Šustr ještě jako trenér fotbalistů Zbrojovky Brno. Na jaře se ji s Prostějovem bude snažit obrat o body. Foto: fczbrno.cz

Pro změnu na trenérském postu se vedení fotbalového Prostějova rozhodlo po skončení podzimní části druhé nejvyšší soutěže. Neuspokojivé výsledky odnesl hlavní kouč Oldřich Machala i jeho asistent Ladislav Onofrej.

Hanákům po šestnácti kolech Fortuna národní ligy patří desáté místo tabulky. Za čtyři vítězství a šest remíz si vysloužili osmnáct bodů, v šesti zápasech soupeřům podlehli.

Udržení nestačilo

Machala přišel do Prostějova v srpnu 2017. S mužstvem postoupil z třetí ligy do druhé a následně ho mezi profesionály dokázal udržet. Za loňskou sezonu Prostějovanům připadla devátá příčka. Onofrej posílil realizační tým letos v dubnu.

Novým trenérem se stal Pavel Šustr. Ten naposledy udílel pokyny hráčům Zbrojovky Brno, loni v říjnu jej na lavičce soutěžního konkurenta Prostějova vystřídal Miloslav Machálek.

Pětačtyřicetiletý držitel více než stovky prvoligových startů předtím dlouhá léta pracoval s mládeží Zbrojovky. Působil také jako asistent u mládežnických reprezentací do šestnácti a sedmnácti let.

Trenéry doplní Vybíhal

Šustrovým asistentem v Prostějově bude Tomáš Hunal. Bývalý obránce pražské Slavie, Viktorie Žižkov, Teplic či Českých Budějovic nastupoval za Hanáky v časech třetí ligy. Na přípravě týmu kolem veteránů Karla Kroupy a Aleše Schustera se podílel už za Machaly a Onofreje.

Pozici druhého asistenta obsadil prostějovský rodák a dosavadní lodivod mládežnických celků Matěj Vybíhal. Trenérem brankářů zůstává Petar Aleksijević.