Nová voliéra Zooparku Vyškov ukáže dva druhy klokanů

Vačnatci a stovky andulek se brzy představí návštěvníkům Zooparku Vyškov. Nová průchozí voliéra nazvaná Austrálie je před dokončením. Otevře na konci srpna.

Nová voliéra otevře 31. srpna. Foto: Městský úřad Vyškov

Dva samci klokanů parma si už zvykají v zázemí, vedení zooparku ještě nedávno dojednávalo klokany Bennettovy. „Trošku jsme váhali, které zakoupíme. Potvrdili jsme si, že se oba druhy klokanů umí sžít dohromady, tak jsme se rozhodli pořídit oba,“ sdělila za zoopark Dagmar Nepeřená.

V prostoru jsou hotové umělé skály připomínající australskou přírodu i zázemí, stavební firma opravila cesty a dokončuje montáž sítí. „Ještě před otevřením pavilonu se klokani musejí aklimatizovat na nové prostředí. Každé zvíře je individualita. Dáme jim prostor, aby si na změnu zvykli bez návštěvníků,“ poznamenala Nepeřená.

Klokani mají vyhřívané zázemí, což umožňuje chovat i choulostivější druhy. „Mají podlahové vytápění, a ač budeme mít jedny z těch odolnějších druhů, kdykoliv můžou zalézt do zázemí. Jsou odolní i v případě rozmnožování, zatím ovšem o chovné skupině neuvažujeme,“ zmínila Nepeřená.

Scenérie má co nejvěrněji připomínat původní prostředí. „Výsledkem výstavby bude průchozí voliéra, kde budou moci návštěvníci pozorovat australské papoušky a klokany z bezprostřední blízkosti a bez bariér. Nejpočetněji bude zastoupený papoušek vlnkovaný, chovaný v nejedné domácnosti a známý jako andulka, v oddělené voliéře pak papoušek horský,“ přiblížil mluvčí zooparku Pavel Klvač.

Otevření nového pavilonu v nejstarší části zoo je naplánované na čtvrtek 31. srpna.