Spisovatelka Pospíšilová se rozloučila se svými dvěma vyšetřovateli Marií a Klenským

Prostějovská advokátka Jarmila Pospíšilová pokřtila knihu Lišákova pravda. Novinka je jednadvacátou autorčinou knihou.

Prostějovská spisovatelka Jarmila Pospíšilová při autogramiádě. Foto: Hana Bartková

Připomenout můžeme například detektivní romány Kosa a kámen, Smrt a Blázen, Vražda v lázních Skalka, Boty do nebe, Malířova pýcha, Slepá bába či společenské romány Šaty z duhy, Kočka na plotně, Katedrála z písku a Palačinky s pepřem.

Penzion U Dvou lišek

Děj Lišákovy pravdy se odehrává v Penzionu U Dvou lišek, kde vyšetřovatelé Marie s Klenským chystají svatbu. Před sňatkem tam dvojice odjíždí na týdenní dovolenou. Většinu času tam je ale Marie sama. Odpočívá tedy, užívá si klidu a trochu se nudí. Při náhodném rozhovoru s majiteli a personálem zjistí, že se tu před lety stala vražda…

Knihu pokřtila starostka Vincencova Renáta Čechová. Právě v této vesničce Pospíšilová žije a několik volebních období tam byla neuvolněnou starostkou. „Jsem ráda, že zde mám dobrou nástupkyni, je to také moje kamarádka a já jsem aspoň získala více času na psaní,“ vysvětlila Jarmila Pospíšilová.

Křest knihy Jarmily Pospíšilové, kmotrou byla starostka Vincencova Renata Čechová (druhá zprava). Foto: Hana Bartková

„V lednu bych měla odevzdat rukopis další knihy. Tentokrát to bude společenský román,“ prozradila spisovatelka při autogramiádě svoje další plány. Dodala, že dosavadními hlavními hrdiny skončila předchozí řada knih. V dalších detektivkách se už objeví noví vyšetřovatelé.

Jarmila Pospíšilová je držitelkou Ceny Jiřího Marka udělovanou českou sekcí Světové asociace autorů detektivní literatury. Získala ji v roce 2013 za detektivku Boty do nebe. Za celoživotní literární tvorbu, která výrazně překračuje hranice regionu, obdržela v roce 2017 Cenu města Prostějova.