U Kostelce na Hané stojí nový skleník. První rajčata dozrají na jaře

Popularita českých rajčat trvá. Zájem o čerstvé plody vedl společnost Farma Kopeček ke stavbě pětihektarového skleníku poblíž Kostelce na Hané. První sklizeň očekává začátkem dubna.

Skleník ukrývá dvě stovky řádků, ve kterých rostou tři odrůdy rajčat z Holandska. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Před měsícem, v sobotu 18. ledna, začali zaměstnanci plnit připravené řádky rostlinami. Do kokosové drti bylo do 196 řad potřeba vysadit na 70 tisíc sazenic. Dohromady se pěstují tři odrůdy, jedna je větší salátové rajče a na dvou odrůdách porostou menší koktejlová rajčátka.

Sklízet a prodávat se budou plody na vijanu, tedy „na stopce“. „Až začne produkce, vše budeme průběžně ostříhávat. Celý skleník se se dvakrát týdně sebere, nic se nenechá přezrát. Nejlépe do druhého dne musíme dostat zeleninu na trh,“ přibližuje podobu průběžné sklizně vedoucí skleníku Daniel Chmelík. Produkce bude postupně narůstat, na konci roku bude mít liána rajčete délku až 15 metrů. Dnes se o rostliny stará zhruba padesát lidí z okolí, s přibývající péčí o rostliny by jich měl být dvojnásobek. Na konci roku skleník vyčistí, organická hmota se využije v bioplynové stanici a v kompostárně a začne se nanovo.

Dešťová voda a čmeláci

Rajčata dostávají výživu připravenou v nádržích spolu se závlahou. „Vápník, železo, draslík, vše mícháme v nádržích a vlastně tvoříme rostlinám půdu. Použitou vodu pročistíme a pustíme zpět,“ dodává Chmelík. Skleník sbírá dešťovou vodu z vyspádované střechy do dvou lagun, při obvyklém počasí by měla být stavba soběstačná. Teplotu, vlhkost, zastínění, vše řídí počítač.

Pětihektarový skleník nemá umělé osvětlení, využívá sluneční energii a sbírá dešťovou vodu, kterou recykluje. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Skleník je uzavřený biotop, ve kterém se o opylování starají koupení čmeláci. Jejich způsob sběru pylu dává provozovatelům skleníku na rozdíl od včel jistotu, že budou všechny květy opylené.

V chladných měsících je skleník vytápěný plynem, přes léto je naopak potřeba ho chladit. K tomu slouží speciální záclony a noční větrání. Co chybí, je umělé osvětlení pěstební plochy. Skleník si vystačí s přirozeným světlem. Začátek práce se tak během roku mění podle východu slunce.

Skleník společnosti Farma Kopeček leží mezi Smržicemi a Kostelcem na Hané na Prostějovsku. Zdroj: https://agro.nwt.cz/realizovane-projekty/sklenik-kostelec-na-hane/

S prvními kroky pomáhají pracovníkům poradci z Holandska. „Rajčata tam ve sklenících pěstují téměř osmdesát let. V České republice je prvních padesát hektarů, tam má jedna obrovská firma 100 hektarů a takových je tam několik,“ říká vedoucí skleníku, že cenné zkušenosti se hodí.

Rajčatům z ČR nejde konkurovat

Trend posilování tuzemské produkce pokračuje, nové skleníky postupně přibývají. Rajčata z domácího trhu mají výhodu, že se do obchodů dostanou dříve než dovážená. „Může přijet rajče z Maroka, ze Španělska, z Holandska. Rozhodně to nestihnou tak rychle a chuť se ztrácí. U nás najde zákazník stejné rajče, jako když se utrhlo den dva dny předtím. Rozdíl je také ve vůni, která se ztrácí nejdřív, což se stává importovaným rajčatům v chladících boxech,“ popisuje patrný rozdíl Daniel Chmelík.

Rajčata z Kostelce na Hané budou prodávaná v supermarketech i místních prodejnách pod značkou Čerstvě utrženo, stejně jako plody ze skleníku v nedalekých Smržicích vlastněného stejnou společností.