Olomouc přivítá Veletrh práce ve zdravotnictví. Jeden z největších v republice

Jeden z největších veletrhů pracovních příležitostí ve zdravotnictví hostí v úterý 10. března BEA campus na třídě Kosmonautů v Olomouci. Představí se 32 zdravotnických zařízení, která dohromady zastupující přes 75 nemocnic.

Veletrh pracovních příležitostí ve zdravotnictví chce přispět ke zlepšení personální situace v nemocnicích. Foto: Pixabay

Návštěvníci z řad studentů medicíny, bakalářských i magisterských nelékařských studijních programů nebo zdravotnických VOŠ a SZŠ budou mít možnost udělat si přehled o současné situaci na zdravotnickém trhu práce, zorientovat se ve stovkách nabídek a navázat kontakty s budoucími zaměstnavateli.

Studenti i absolventi si mohou vybírat

Zdravotnická zařízení po celé republice jsou v situaci, kdy musejí přesvědčit uchazeče, aby nastoupili právě k nim. Zaměstnavatelé chtějí zachytit studenty už během studia a nalákat je na svá pracoviště na stáž, odbornou praxi nebo na nabídku svých stipendijních programů.

„I my brzy budeme součástí zdravotnického pracovního trhu. Veletrhem se snažíme přispět k personální stabilizaci nemocnic – rádi bychom jim pomohli oslovit ty stovky zdravotníků, kteří každoročně studium ukončí a hledají uplatnění,“ řekl Ondřej Česák, organizátor akce a student pátého ročníku olomoucké medicíny.

Studenti medicíny, bakalářských i magisterských nelékařských studijních programů nebo zdravotnických VOŠ a SZŠ budou mít na akci v BEA campusu v Olomouci příležitost udělat si přehled o současné situaci na zdravotnickém trhu práce. Zdroj: www.olomouckyveletrh.cz

Uchazeči se podle něj nezajímají jen o plat, ale i o benefity, velikost úvazku či pracovní kolektiv. V případě lékařů jde také o podmínky specializačního vzdělávání a míra dohledu na pracovišti. „Tyto informace hrají klíčovou roli při rozhodování o budoucím zaměstnání a uchazeči je chtějí najít na jednom místě a mít možnost je porovnat – a proto je tu pro ně olomoucký Veletrh práce ve zdravotnictví,“ dodal Česák.

Zájem je hlavně o praktické výkony

Pořadatelé nabídnou i ukázky z praxe. „Teorie máme ve škole dostatek, chybí nám ale praktické dovednosti. V dnešní době si studenti chtějí vyzkoušet především praktické výkony. Workshopy a doprovodný program se snažíme směřovat nejen čistě medicínským směrem, ale i mimo medicínu,“ doplnil Vladimír Váňa, organizátor akce a taktéž student pátého ročníku Lékařské fakulty Univerzity Palackého.

Organizátoři si ve spolupráci se studentskými spolky, Karierním centrem UP a zaměstnavateli připravili bohatý doprovodný program. Návštěvníci si vyzkoušejí chirurgické a laparoskopické šití, artroskopii nebo specializovanou péči o rány. Chybět nebude ani fotografování na životopis nebo zábava ve formě virtuální reality.

Veletrh práce ve zdravotnictví potrvá od 11 do 18 hodin, vstup je zdarma.