K pivu přivedla sládka exkurze. Teď v Záhlinickém pivovaru i bydlí

Srdce. Slovo, které vrchní sládek Pivovaru Záhlinice František Šmíd používá často. Svou profesi si bez něj nedokáže představit. Výsledkem je kvalitní, oblíbené i uznávané pivo.

Sládek Pivovaru Záhlinice František Šmíd. O své práci říká, že do ní spadl jako Obelix do kotle s kouzelným nápojem v legendárním francouzském komiksu. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

Původně měl František Šmíd blíže k vínu. Na potravinářské škole v Kroměříži se jím zabýval i ve své závěrečné práci. Vše změnil rok 2012 a exkurze v závěru studia. Rodák z Uherského Hradiště navštívil se spolužáky záhlinickou sladovnu, jejíž provoz se od roku 1899 prakticky nezastavil. Historickými prostory je provedl Aleš Přinosil, majitel společnosti Raven Trading, která areál sladovny a bývalého pivovaru v roce 2005 zakoupila.

Šmída jeho výklad uchvátil a sladovnictví ho podle vlastních slov chytilo za srdce. Přinosil si toho všiml a na závěr exkurze se studenta zeptal, jestli by v tradičním oboru nechtěl pokračovat. František Šmíd souhlasil. Původně se měl stát technologem ve výrobě u společnosti Hamé, to ho ale na rozdíl od práce se sladem příliš netáhlo.

Zrychlená výuka v terénu

Kromě sladovnictví začal poznávat i taje pivovarnictví. Učil se za pochodu s tím nejlepším kantorem. O Aleši Přinosilovi tvrdí, že je to chodící encyklopedie. Co by se podle svých slov ve škole nedozvěděl ani za dvacet let, zvládl v Záhlinicích na jihu Hané za pouhých pět.

Způsob přípravy sladu si prošel takříkajíc od lopaty. Po čase navíc dostal důležitý úkol – pomoci s obnovením tradice vaření záhlinického piva. Obnášelo to spoustu papírování. Připomíná ovšem, že hlavní zásluhu na vzkříšení pivovaru založeného na konci 19. století má Aleš Přinosil, který obnovením výroby piva v Záhlinicích naplnil svůj sen.

Vařit bude i svrchně kvašená piva

Jako vrchní sládek se Šmíd ujal vaření piva. Při volbě receptury čerpal z historických pramenů, oproti minulosti ale musel proces výroby zkrátit. Třeba proto, že několik desetiletí nazpět byly slady – jedna ze základních surovin – daleko tvrdší než dnes.

V létě je o záhlinické pivo takový zájem, že se prodají veškeré zásoby. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

V Záhlinicích se zaměřují na výrobu spodně kvašených piv, světlého výčepního, ležáků či speciálů. Do budoucna by k nim měla přibýt i svrchně kvašená piva. Dozrávat budou v ležáckých tancích v rozšířených pivovarských místnostech. „Prioritou pro nás však pořád budou spodně kvašená piva,“ podotkl Šmíd.

Produkce piva se v místní části Hulína za poslední roky pokaždé zdvojnásobila. „V dnešní době jsme stoprocentně vyprodaní a v létě musíme zákazníky s těžkým srdcem odmítat,“ přiznal sládek. Může ho ale těšit, že zákazníci se pro pivo rádi vracejí.

Procházka boduje nejen kolem „komína“

Vyzkoušet se nebojí ani jiný než klasický český plzeňský ležák. Oblíbený je třeba vídeňský ležák Procházka, kterému odborníci třikrát po sobě udělili prestižní Zlatou pivní pečeť. Sládek ho popisuje jako plnější pivo s příjemným řízem a chlebnatějšími tóny. Vyváženost mu dodává hořkost žateckého poloraného červeňáku, nejlepšího české chmele.

Sladovna (vlevo) a pivovar (zcela vpravo) v Záhlinicích u Hulína na Kroměřížsku. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

„Většinu zákazníků máme v regionu – kolem ‚komína‘. Polotmavou jedenáctku Procházka dobře znají, mají ho nachutnaného. Když ho vyzkouší noví odběratelé, říkají nám, že si na něm smlsli,“ potvrdil muž, který v březnu slaví osmadvacáté narozeniny. Osobně si rád dá jakékoliv pivo. Nejbližší jsou mu ovšem dvě nejprodávanější záhlinické značky. Vedle Procházky také další jedenáctka – světlý ležák Hospodář. Obě se vaří už od znovuotevření pivovaru v roce 2016.

Z pivovaru se stal nový domov

Ve své novodobé éře získaly Záhlinice celkem čtyři Zlaté pivní pečetě. Kromě tří pro Procházku rovněž jednu za třináctistupňový Sváteční speciál. „Ocenění jsou velký úspěch i závazek. Za dobrým pivem stojí práce celého záhlinického týmu. Pana Přinosila, který ho vede, kluků podsládků i holek, které nám pivo stáčejí,“ vyzdvihl František Šmíd.

V pivovaru tráví celé dny, loni v říjnu se do areálu i nastěhoval. „Práce sládka mě baví. Nevadí mi několikrát za den sejít do pivovaru či sladovny a něco zařídit,“ doplnil.