Na přerovských hradbách zazní The Clash i Jiří Suchý

Zájemci o kytarový happening už mohou zkoušet písně. Na přerovských hradbách se 1. května opět pokusí překonat český rekord ve společném hraní.

Společné hraní na hradbách už k 1. máji v Přerově patří. Foto: Miloslav Havelka

Obvyklé datum zůstává, pořadatelé ovšem věří, že počet účastníků naroste. Před letošním čtvrtým ročníkem to zatím vždy podařilo, loňské číslo bylo 143 muzikantů.

Do letošního play-listu je zařazeno šest skladeb. „Ani tentokrát nemůže chybět legendární Hendrixovo Hey Joe. Jako pocta tomuto fenomenálnímu kytaristovi vlastně před lety v Polsku kytarový rekord vznikl,“ připomněl jeden z organizátorů akce Pavel Ondrůj.

Vzpomínka na Ivana Krále

Dále zazní hitovka kapely The Clash Should I stay or should I go, trojici zahraničních šlágrů uzavírá Nirvana a její Smells like teen spirit. Polovinu repertoáru budou tvořit české písně. Muzikanti si připomenout nedávno zesnulého Ivana Krále s písničkou Mám svůj stín. Mezi české populární kapely patří také Lucie, která bude zastoupena skladbou Sen. Zpěvní doplní Blues pro tebe od Jiřího Suchého.

Množstvím skladeb se podle pořadatelů nemá nechat nikdo odradit. „Pro účast v kytarovém rekordu je důležité společně s ostatními zahrát alespoň jednu z nich,“ poznamenal Ondrůj.

Hlásit se a sledovat případné organizační změny je možné na webu www.bluesnadbecvou.cz/kytarovy-rekord.