Babička roku Olomouckého kraje je z Dubicka. Zájem o soutěž roste

Hanáčtinou, bezprostředním humorem a hlavně recitací ve volné disciplíně přesvědčila Julie Suchá z Dubicka na Šumpersku porotu, že se má stát Babičkou roku Olomouckého kraje.

Babičkou roku je bezprostřední Julie Suchá z Dubicka. Foto: Veronika Kolesárová

Druhý ročník soutěže provázel zájem, vyhlašování se předposlední neděli v září zúčastnily stovky seniorů. Finalistky soutěžily ve třech disciplínách. Porotce mohly získat na svou stranu ve slovním projevu, ukázkou toho, v čem vynikají, vrcholem pak byla promenáda ve společenském oděvu. „Na vystoupení jsem se samozřejmě připravovala. Vítězství mě ale velmi překvapilo. Chci poděkovat organizátorům, bez jejich tvrdé práce by se taková akce vůbec nemohla uskutečnit,“ řekla Julie Suchá.

Druhé místo v soutěži Babička roku Olomouckého kraje 2017 obsadila Jarmila Otavová z Olomouce. Třetí skončila Pavla Grygarová z Dubu nad Moravou. Titul Babička sympatie patří nově Anně Kubicové ze Žulové. Nejstarší babičkou pak byla vyhlášena Pravomila Šínová, která koncem srpna oslavila rovných sto let a žije v domově seniorů v Hrubé Vodě.

Pořadatelé věří, že po dvou ročnících už se soutěž mezi lidmi zapsala. „Potvrdilo se, že loňský první ročník soutěže byl základním kamenem nové tradice. Dokládá to zájem diváků i těch, které se chtěly klání účastnit. Chceme poukázat na vnitřní půvab a kouzlo starších lidí,“ sdělila předsedkyně krajské rady seniorů Milena Hesová. Rada vznikla v roce 2014 a sdružuje čtyři a půl tisíce osob.

Ostatně lidí v důchodovém věku postupně přibývá. „Senioři dnes tvoří důležitou část obyvatel kraje a my jim chceme připravit dobré podmínky pro trávení volného času. Tato akce, které se zúčastnilo více než devět set seniorů, dokazuje, že se nám to daří. Obdivuji připravenost a odvahu soutěžících,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Soutěžící zleva: bronzová Pavla Grygarová z Dubu nad Moravou, zlatá Julie Suchá z Dubicka a stříbrná Jarmila Otavová z Olomouce. Foto: Veronika Kolesárová