Na Bouzov nebo do Moravského Berouna? Cyklisté vybírají trasu Cyklobusu Bečva

Cyklisté z Přerova a okolí mohou v anketě rozhodovat o tom, jakým směrem by měl jezdit Cyklobus Bečva. Jeho provozovatelé tak reagují na menší zájem o současnou trasu, která končila na Bumbálce.

Cyklobus Bečva příští rok zamíří na novou trasu, kterou vyberou cyklisté v anketě. Foto: www.kudyznudy.cz

Lidé teď mají příležitost ovlivnit cestu autobusu pro roky 2018 a 2019. „Chápeme, že lidé nechtějí jezdit pořád stejnou trasu a mají zájem navštívit i jiná místa. Dosud linka svážela cykloturisty na trase Přerov – Lipník – Valašské Meziříčí – Rožnov – Bílá, Bumbálka. Ke stávající trase na Bumbálku by proto měla nově přibýt trasa na Bouzov nebo do Moravského Berouna,“ řekl přerovský cyklokoordinátor Jiří Janalík.

Dodal, že zatímco v prvních letech si zájemci cyklobus rezervovali s předstihem, letošní ročník byl i kvůli počasí slabší.

Nově by měla linka o sobotách jezdit svou obvyklou trasu na Bumbálku, v neděli by pak vyjela na jednu z nově navržených linek. Právě o další konečné zastávce mohou cyklisté do konce listopadu rozhodnout v anketě na webových stránkách Přerova.

K hlasování se lze proklikat přes sekce Rozvoj města – Cyklistická doprava – Aktuality – Cyklodoprava. „Předpokládáme rovněž, že oproti loňsku bude jezdit linka pouze v červenci a srpnu a to o sobotách, nedělích a státních svátcích. V toto období byl totiž o cyklobus vždy největší zájem,“ doplnil Roman Chlapek z Městského úřadu v Lipníku nad Bečvou.

Cyklobus, který vozil cyklisty z Hané až do Beskyd, odkud pak mířili podél řeky Bečvy zpět, začal během pěti let pro velký zájem jezdit i mimo prázdninové termíny a ve více dnech. Provozovatelé také rozšířili místo pro kola v přívěsném vozíku.