V Čechách pod Kosířem hrají muzikanti mezi kočáry

Předvánoční přípravy čas značně zrychlí. Možnost přibrzdit dávají například adventní večery v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Koncerty v muzeu kočárů mají nezapomenutelnou atmosféru. Foto: Miloslav Havelka

Už několik let se vánoční program v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem ustálil na třech adventních večerech, a období Vánoc pak symbolicky uzavírá Tříkrálový večer. „Je to i pro nás sváteční čas, kdy v depozitáři našeho muzea s radostí vítáme známé hosty, a stejně tak i návštěvníky, díky nimž mají adventní večery neopakovatelnou atmosféru,“ řekl zakladatel Muzea kočárů Václav Obr.

Ačkoliv muzeum dlouhodobě přestavuje, sbírky kočárů jsou přemístěny do sousedního depozitáře, jehož nádherné prostředí bývá také kulisou nejen pro adventní večery, ale i další společenská setkání.

„Na adventní večery, včetně toho tříkrálového, se vždy snažíme připravit něco skutečně svátečního, ale zároveň atraktivního pro všechny generace,“ dodal Václav Obr. Některá jména se vrací i opakovaně, ať pro velký ohlas jejich vystoupení nebo i z popudu interpretů samotných, protože si v originálních prostorách chtějí zahrát znovu. Opakovaně se zde objevil Hradišťan i Vlasta Redl, je to případ i známého houslisty Václava Hudečka, jehož koncert v říjnu 2013 v depozitáři zaznamenávala i televize Noe.

Houslový virtuóz minisérii koncertů otevřel, v sobotu 9. prosince znovu od 18 hodin naváže slovenská šansoniérka Szidi Tobias, další sobotu pak přijde čas pro Cimbál Classic. Závěrečný Tříkrálový večer pak bude patři swingovým Sestrám Havelkovým.