Prostějovské Lázně zaplní nejlepší mladí plavci republiky

Plavecké mistrovství republiky bude začátkem prosince hostit Prostějov. V areálu místních Lázní si to mezi sebou rozdají závodníci z kategorie starších žáků ročníku 2003.

V Prostějově se v prvním prosincovém týdnu uskuteční plavecké mistrovství republiky žáků – ročníku 2003. Foto: Miroslav Melka

Na šampionát se pečlivě připravují i plavci z hostitelského klubu. Pilují fyzickou kondici, vytrvalost, rychlost i plaveckou techniku.

Kromě toho se Prostějované nevyhnuli ani tvrdému tréninkovému drilu. Na soustředění v slovenském Šamoríně, které absolvovali na konci letních prázdnin, je zocelily třífázové tréninky. Ráno vyrazili do bazénu, následně se věnovali kondiční přípravě. Po obědě a odpočinku na ně obě aktivity čekaly zase, tentokrát však v opačném pořadí.

Prostějovští makají i mimo bazén

Po návratu ze Slovenska pak v prostějovském oddíle odstartovaly klasické tréninky. „Každé odpoledne se připravujeme v bazéně. V sobotu navíc chodíme do vody i dopoledne, a ještě předtím trénujeme v tělocvičně,“ podotkl jeden z trenérů Hanáků Aleš Matyášek. Na „suchu“ si jeho svěřenci procházejí cvičeními zaměřenými na gymnastiku a na posilování.

Jak si ovšem v Prostějově uvědomují, celorepubliková konkurence je velmi silná. Přesto ve vlastním bazéně pomýšlí na zisk cenných kovů. „To ale podaří opravdu při výjimečných výkonech,“ glosoval Matyášek.

Zároveň však věří, že šanci na umístěních na medailových příčkách plavci z Prostějova mají. Podle jeho slov musejí co nejlépe vyladit svou formu, k čemuž potřebují kombinaci citu, zkušeností, předchozí přípravy a trochy štěstí. „Necháme se překvapit, jak to dopadne,“ předeslal trenér.

Kromě závodníků z vlastního klubu má s kolegy na starosti i organizaci šampionátu. „Největší záběr budeme mít den před zahájením závodů. To se do Prostějova budou sjíždět jejich jednotliví účastníci, které bude potřeba zaregistrovat, rozdělit k ubytování, nebo jim předat stravenky a provést vyúčtování,“ vypočítával Aleš Matyášek, jehož pracování náplní jsou právě finance.

Zimní mistrovství republiky starších žáků, ročníku 2003, se koná v sobotu 9. a v neděli 10. prosince v prostějovských Lázních na Floriánském náměstí.