Arcibiskupství obnovuje cisterciácké vinice a vrací se k původním odrůdám

Olomoucké arcibiskupství otevřelo v Olomouci naproti kostela svatého Mořice vinotéku, kde nabízí mešní vína. Prodejna v centru města je po Kroměříži druhá v republice. Jiná arcidiecéze taková vína na trh nedává.

Vedoucí kroměřížského sklepního hospodářství Milan Palata. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Historické sklepy, které dnes využívá společnost Arcibiskupské zámecké víno Kroměříž, založil v roce 1266 biskup Bruno ze Schaumberku. „Jiné arcidiecéze nic takového nenabízejí, olomoucké arcibiskupství je jediné, které vyrábí mešní vína v České republice. Ostatní arcibiskupství to nedělají. Dohodli jsme se, že by byla škoda tradici přerušit tradici,“ řekl při otevírání olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který pak prodejně, pracovníkům i zákazníkům požehnal.

Arcibiskupství chce vína v biokvalitě

Ve vinotéce má církev kromě mešních také jiná vína. „Jsou zde vína zemská i jakostní. Ne každá odrůda vždy dozraje do požadované cukernatosti, aby to mohlo být mešní víno,“ zmínil enolog a vedoucí sklepního hospodářství firmy Arcibiskupské zámecké víno Milan Paleta.

Jednou z podmínek pro výrobu mešního vína je, že musí být čistě přírodní a nesmí obsahovat žádné chemické přísady. Zakázané je také přislazování. Arcibiskupské vinařství je nyní v přechodném režimu na produkci vína v biokvalitě ze všech svých vinic. „Nepoužíváme žádné chemické přípravky, stříkáme jen ekologicky. Letos jsme jeli ‚ekologii‘ naplno, stříkáme jen pomerančovými oleji, mořskými řasami,“ dodal sklepmistr. Na ceně se podle něj šetrnější přístup nepromítá.

Pět set let stará odrůda

Arcibiskupství má vinici v Hluku na Uherskohradišťsku a další připravuje na Velehradě. Mezi jeho zásadní odrůdy patří Rulandské šedé, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Tramín. „Navíc se vracíme k původním odrůdám: Sylvánské zelené, Neuburské, bude tam i jedna velká vzácnost, v České republice ji má pouze jeden vinař – rakouská odrůda stará pět set let, Sylvánské červené. Je sice bílá, ale velmi stará, takové se nyní vrací čím dál víc. Moderní novošlechtěnce jsou žádané, ale pořád to není, co by to mělo být,“ dodal Palata. Část hroznů bere společnost od dodavatelů z jižní Moravy.

Na více než 750 se snaží vinařství navazovat i jinak. „V kroměřížských sklepích jsme obnovili dvě třetiny sudů, všechno děláme ve dřevě, v dubu klasickou technologií. Koupili jsme nový automatický filtr, chystáme se na výsadbu nových viničných tratí. Obnovuje původní cisterciácké vinice, které tam jsou od 13. století,“ sdělil Václav Tichý, který se v arcibiskupství stará o majetek.