Vydražte si růžový dres Zubrů. Výtěžek pomůže v boji s rakovinou prsu

Do zápasu s Karlovými Vary krátce před začátkem vánočních svátků nastoupili přerovští hokejisté ve speciální dresech. Na nich se k modré, tradiční barvě klubu, přidala růžová. Ta má symbolizovat boj proti rakovině prsu, který se Zubři stejně jako před dvěma lety rozhodli podpořit. Totéž teď mohou udělat i fanoušci. Originální hrací trikoty šly totiž do aukce, jejíž výtěžek obdrží organizace poskytující odbornou pomoc ženám s rakovinou prsu.

Růžové dresy hokejistů Přerova. Foto: Jan Gebauer

V růžových dresech Zubři odehráli jediné utkání. Souboj s Karlovými Vary v pátek 22. prosince doprovázela charitativní akce Růžová jízda, kterou chtěl klub všem ženám s rakovinou prsu vzkázat, že na boj s nemocí nejsou samy. Pro hokejové prostředí netypická barva se objevila jak na ledě, tak na tribunách. Přerovští fanoušci si na sebe chvíli před Štědrým dnem oblékli růžová trička nebo bundy.

Kromě barevné kombinace poutalo na dresech Zubrů pozornost i logo neziskové organizace MAMMA HELP. Ta sdružuje pacientky s rakovinou prsu a pomáhá jim i jejich rodinám. Nabízí jim mimo jiné individuální poradenství či odbornou lékařskou online poradu. Pobočka MAMMA HELP je i v Přerově v ulici Dr. Skaláka. Zubři jí teď věnují peníze na provozní činnost.

Dresy se draží on-line

Přerovskému klubu k tomu poslouží právě originální růžové dresy. Na internetovém serveru sportovniaukce.cz probíhá do 18. hodiny čtvrtka 25. ledna jejich dražba. Zapojit se může každý, kdo má chuť přispět na dobročinné účely. Vyvolávací cena každého dresu činí 1190 korun.

Výjimečnost každého dresu přerovský klub dražitelům zaručuje. „Každý, kdo si růžový dres vydraží, k němu dostane také certifikát pravosti,“ sdělila koordinátorka charitativních projektů Zubrů Martina Hrušková. „Žádný jiný dres ve stejném ani podobném provedení už nebude vyroben, proto věříme, že o aukci bude zájem,“ doplnila.

Zubr už podpořil i muže

Do boje proti rakovině prsu, která v Česku podle statistik postihne každou tisící ženu, se hokejový Přerov poprvé zapojil na přelomu let 2015 a 2016. Rozšířil tak svůj charitativní projekt s názvem SRDCE ZUBRA. To bilo po mužích – prostřednictvím akce Movember (boj proti rakovinám varlat a prostaty – pozn. red.) – také pro ženy. Růžové dresy mohla veřejnost stejně jako letos získat v aukci určené na podporu organizace MAMMA HELP. Tehdy vynesla více než 100 tisíc korun.