Záhlinický pivovar navazuje na tradice. Ležák připomíná politika 19. století Františka Skopalíka

Pivovar Záhlinice na Kroměřížsku píše teprve druhý rok své novodobé historie, už o sobě ale dal vědět i za hranicemi okresu, když na mezinárodní soutěži Zlatá pivní pečeť bral nejcennější medaile. Záhlinická piva jsou zároveň připomínkou historie pivovarnictví a minulosti Hané.

Pivovar Záhlinice na Kroměřížsku.

Jako datum znovutevření pivovaru v Záhlinicích přesně po 120 letech od uvaření první várky je zapsán 26. červen 2016. Pivo se tam vařilo do roku 1926. Pokračovat v takové tradici bere vedení pivovaru jako velký závazek. Navazuje etiketou i původní výrobou klasického českého ležáku. Minulost je zároveň silnou inspirací. „Kořeny známe do detailů. Byl zde Rolnický akciový pivovar. Úplně na začátku stál František Skopalík, místní rodák, politik druhé poloviny 19. století, působil mimo jiné jako starosta,“ vzpomněl poslance a následně také člena Říšské rady Rakouska-Uherska Aleš Přinosil, jednatel společnosti Raven Trading, která za pivovarem stojí. „Zasloužil se o vznik jednoty záhlinicko-kvasické. Rolníci v krátkém čase v roce 1895 odsouhlasili výstavbu pivovaru. Stavba byla zahájena v dubnu a v únoru 1896 byl výstav piva,“ dodal.

Hospodář, Hanák, Procházka

Skopalíkovi se přezdívalo Hospodář a stejné jméno dostal i záhlinický ležák. Základem sortimentu je také světlý Hanák, polotmavý speciál třináctka Sváteční a k tomu jedenáctistupňový Vídeňský ležák s podobiznou Franze Josefa označovaný Procházka. Sváteční zase zdobí motivy reklamního plakátu malovaného kdysi na zakázku Mikolášem Alšem.

Nabídka má ohlas i mezi odborníky. „Loni v únoru probíhala v Českých Budějovicích Zlatá pivní pečeť, kde se účastnilo asi pětadvacet států a tři sta pivovarů. Dostali jsme ze zaslaných vzorků dvě zlaté medaile, což je velký úspěch,“ těší Aleše Přinosila V kategorii evropský ležák zvítězil Vídeňský ležák 11% a mezi speciálními polotmavými pivy z minipivovaru skončil první Sváteční speciál 13%.

Sladovnu si pivovarníci drží z lásky k práci

S výstavem jsou po roce provozu v Záhlinicích spokojeni. Bez plošené reklamy si k nim jezdí zákazníci pro soudky o objemu 15, 30 a 50 litrů, k dostání jsou i klasické lahve a „PETky“. Pivovar chystá i vlastní restauraci, zatím lze nejoblíbenější český nápoj z jeho produkce ochutnat v pivotékách nebo v Radničním sklípku v Kroměříži.

Reklamní plakát od Mikoláše Alše.

S pivovarem sousedí sladovna, která je v provozu nepřetržitě od roku 1899. Jedna z nejdůležitějších surovin pro vznik piva se připravuje tradiční cestou. „Sladovna je klasická. Česká republika je jediná na světě, kde se touto technologií vyrábí v takovém objemu humnový slad. Naši odběratelé jsou především minipivovary a pivovary, které vaří klasické české pivo. Mít sladovnu až taková výhoda není, nákladovost na manufakturní výrobu je násobně vyšší než konkurence, děláme to ovšem jako službu řemeslu,“ zhodnotil Aleš Přinosil coby spolumajitel sladovny.

V roce 2011 uspořádali v pivovarském areálu první ročník festivalu Pod komínem. Postupně rostl a navštívit ho lze i letos. Věnované jsou mu dva dny a to pátek 22. a sobota 23 června.