Dělat víno v dřevěných sudech je „vyšší dívčí“, říká vedoucí arcibiskupských sklepů

Když jde sklepmistr Milan Paleta zkontrolovat víno, vydává se šest a půl metru pod zem a století zpátky v čase. Společnost Arcibiskupské zámecké víno z Kroměříže udržuje tradici vinných sklepů založených v roce 1266 olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburku. I kvůli dědictví se nyní kroměřížští vinaři vracejí ke starým odrůdám révy vinné.

Účastníci žehnání nového vína v arcibiskupských sklepech. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Loňský rok vinařům z Kroměříže nepřál tolik, jak by chtěli. Počasí se na produkci hodně podepsalo, vína bylo o třetinu méně. „Hlavně byly menší bobule a méně šťávy, výlisnost byla o hodně menší. I když došly deště, hlavně u Rulandského šedého byly bobulky velmi drobné,“ shrnul vedoucí sklepního hospodářství Milan Paleta po lednovém žehnání nového vína olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem.

Výlisnost hroznů klesla z obvyklých 68 na pouhých 55 procent. „To se pak projevilo na nižší výrobě vín, která se pohybuje okolo 70 tisíc litrů oproti loňským 80 tisícům,“ dodal Václav Tichý, který dohlíží na majetek olomoucké arcidiecéze. Zásoby předchozích dvou povedených ročníků ale podle něj pomohou poptávku bez problémů uspokojit. „Kvalita vína je každopádně opět velmi dobrá. Zásluhou na tom mají naši dodavatelé hroznů. I přes omezování některých dodávek se nám daří udržovat široký sortiment, ve kterém máme 28 druhů vín, z toho dva druhy sektu,“ představil Tichý.

Suché není kyselé, zní rada

Jaké víno se nejvíce povedlo? Milan Paleta vybral Chardonnay, Sauvignon a Ryzlink rýnský kabinetní, který připravuje na sekty. „Ten má hodně velký potenciál. Z červených Rulandské modré a Frankovka. Ačkoli musíme myslet na prodejnost, snažím se lidi učit, že vína jsou dobrá suchá, že co je suché, není kyselé. Vína musejí být v odpovídající kvalitě a hlavně dobře vyzrálá, než jdou na trh,“ řekl sklepmistr.

Vedoucí sklepního hospodářství společnosti Arcibiskupské Zámecké Víno Milan Paleta. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny

Právě v kvalitě vína z arcibiskupských sklepů vidí rozdíl oproti ostatním. „Je to něco úplně jiného. Už při přípravě hroznů používáme úplně jiné přípravky, pouze síra, troška taninu, žádné PVPP, čiřicí látky, vůbec nic takového nesmíme používat. Pojedeme kompletně v eko kvalitě, ale o certifikát nebudeme usilovat, protože kontroly a administrativa nám za to nestojí,“ dodal s tím, že na vinicích mají téměř všechny přípravky ekologické. „Z našich vinic bylo letos nějakých 23 tisíc litrů. To se dá zvládnout, ale kdybychom měli dělat třeba takto sto tisíc litrů, to by nešlo. Myslím, že už jsme jako lidi přírodu zničili natolik, že si zaslouží lepší přístup,“ poznamenal Milan Paleta.

S využitím hroznů od dodavatelů chce firma Arcibiskupské zámecké víno přibližně do pěti zdvojnásobit produkci na 130 tisíc litrů. Pozemky má kolem Milotic, Bzence, v Polešovicích. Sázet se bude také na Velehradě.

Staré odrůdy se vracejí

S pomocí arcibiskupství sklepy loni nakoupily nové sudy. „Máme dubové sudy ze slavonského dubu, francouzského dubu nebo amerického, je v tom chuťově velký rozdíl. Pracovat v historických sklepích je něco úplně jiného. Tvrdím jednu věc: Dělat víno ve vinařství v nerezu nebo v plastu jde, ale v dřevěných sudech je to opravdu vyšší dívčí,“ srovnal sklepmistr, který předtím pracoval soukromě i pro jiné vinaře.

Kroměřížská vína určená pro gastronomii se prodávají na jižní a střední Moravě, cílem společnosti je dostat je také k zákazníkům v Praze a v jižních a západních Čechách.

Cimbálová muzika nemohla na žehnání vína chybět. Foto: Ondřej Zuntych/Hanácké noviny