Největší tenisový turnaj u nás opět hostí Prostějov. Přijede i obhájce Veselý

Nový název, ale „stará“ dobrá jména. Od 4. do 9. června se na tenisových kurtech areálu TK Prostějov uskuteční již 25. ročník největšího českého mužského turnaje. Challenger s dotací 150 tisíc dolarů má letos nového titulárního partnera a tedy i nový název MONETA Czech Open. V hlavní soutěži se po loňském vítězství objeví obhájce titulu Jiří Veselý.

Čtyřiadvacetiletý Veselý bude v Prostějově obhajovat titul. Foto: www.czech-open.cz

Program turnaje, na kterém mohou tenisoví příznivci sledovat známá jména současnosti i minulosti, ale také nové naděje a budoucí hvězdy, začne vlastně už v neděli 3. června, a to prvním a druhým kolem kvalifikace. V pondělí se vedle kvalifikačního finále uskuteční i zápasy úvodních kol dvouhry a čtyřhry, čtvrtfinálová klání začnou ve středu, na pátek je naplánováno finále deblu a semifinále singlu a turnaj vyvrcholí v sobotu 9. června od 11 hodin finálovým zápasem ve dvouhře. Ještě o hodinu dříve se uskuteční oblíbená exhibice, která se ponese v duchu semifinále Australian Open 2002, v němž svedli pětisetovou bitvu Jiří Novák a pozdější vítěz tohoto grandslamu Švéd Thomas Johansson.

V hlavní soutěži je místo pro dvaatřicet hráčů, z nichž 22 je nasazeno přímo, čtyři místa jsou rezervována pro kvalifikanty, stejný počet pro držitele divokých karet a dvě pro speciální pozvánky. Vedle jednaosmdesátého hráče světového žebříčku Veselého jsou mezi přihlášenými třeba maďarský soupeř českého daviscupového týmu z nadcházejícího barážového utkání Marton Fucsovics (59. v pořadí ATP), známý Uzbek Denis Istomin (96.), Kazach Michail Kukuškin (91.), Srb Dušan Lajović (66.) či Slovák Norbert Gombos (149.). Aktuálně nejvýše postaveným hráčem je americký tenista s příznačným jménem Tennys Sandgren (56. v žebříčku).

Diváci mají během turnaje vstup do areálu Tenisového klubu Prostějov zdarma.