Dvojí kvalita potravin má skončit do dvou let, zaznělo v Olomouci

Koupit v různých zemích Evropské unie jeden shodný výrobek v různé kvalitě nebude časem možné. Současná praxe by mohla skončit do dvou let. O posledním vývoji směřujícímu k zákazu se debatovalo v Olomouci na kulatém stolu s názvem Opravdové potraviny pro všechny Evropany.

Vendula Pachlová z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, europoslankyně Olga Sehnalová a proděkanka pro vědu a výzkum z Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Blanka Vítová. Foto: www.obnovitelne.cz

Problém dvojí kvality je nejvíce diskutovaný v případě potravin. Mluví se o ní několik let, od roku 2011, kdy byl první srovnávací průzkum na Slovensku, následovalo několik dalších. Podle europoslankyně Olgy Sehnalové z Kroměříže začala na situaci Evropská komise reagovat loni, kdy její prezident Jean-Claude Juncker dvojí kvalitu označil za nepřijatelnou. „Na evropském vnitřním trhu by měla existovat pravidla. Domnívám se, že by bylo dobré, kdybychom měli celoevropské řešení, protože se bavíme o více zemích. Teď je na stole návrh řešení Evropské komise, která výslovně označuje dvojí kvalitu jako nekalou praktiku,“ řekla Sehnalová. Dodala ale, že je ale potřeba v legislativě upřesnit problematická místa, která by mohla dvojí kvalitu umožňovat.

„Nejde jen o ochranu českých spotřebitelů“

Poslance a bývalého ministra zemědělství Mariana Jurečku těší, že i země velikosti České republiky dokázala získat podporu pro téma celé EU. Ochrana nejen českého spotřebitele má nyní šanci na zpřísnění. Nejde přitom jen o záležitost týkající se střední a východní Evropy. „Obráceně dopadá třeba i na Němce, Francouze, turisty, kteří jezdí do států bývalé východní Evropy. Je to problém pro obě strany. Jsem optimistický v tom, že během dvou let by legislativa mohla být v účinnosti,“ věří Jurečka.

Olga Sehnalová je s odhadováním platnosti nové směrnice zdrženlivější. „Je tam i řada aktivit mimo zákonodárce, jako je sestavování společné testovací metodiky pro všechny členské státy nebo doporučení směrem k výrobcům. Tyhle věci by měly legislativu doplnit,“ dodala.

Zákazník může ovlivňovat i podobu krajiny

Na setkání v Olomouci pořádaném Kanceláří Evropského parlamentu v ČR se probírala také související otázka lokálních potravin. „Je patrný posun v podpoře českých výrobců. Malých, středních zemědělci a potravinářských provozů za poslední čtyři roky je asi o tisíc víc. Samozřejmě i díky ekonomické situaci začíná spotřebitel vyhledávat regionální, kvalitnější produkty. A co je nejvíc klíčové, má to pozitivní dopad na krajinu,“ zmínil Jurečka. Podle něj už tak nejsou zemědělci tlačeni k tomu, aby pěstovali jen ziskové plodiny jako ječmen, pšenici, řepku a kukuřici, ale mohou se zaměřit třeba na zeleninu, vojtěšku, hrách. Umožní jim to právě návazné zpracování a prodej.

Kulatý stůl Opravdové potraviny pro všechny Evropany v Olomouci. V popředí bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. Foto: www.obnovitelne.cz

„Jestliže si spotřebitel pravidelně kupuje holandské a francouzské výrobky, podporuje pěknou krajinu v Holandsku nebo Francii. Lidé si to často neuvědomují, provázanost je obrovská. Řetězec prodá jen to, co zákazník koupí. Vidíme, že jejich nabídka mění. Nejde jen o bio, ale i o regionální výrobce. Všechno dává dohromady mozaiku, která se nyní někam posouvá,“ shrnul Jurečka zvolený do Sněmovny za Olomoucký kraj.