Festival extrémního jídla láká na hady, pečená holoubátka i páchnoucí sledě

Do Olomouce se v září vrátí slavnost netradičních chutí. Extrem food Festival nabídne pokrmy a nápoje z exotických zemí, cestovatelské přednášky, koncerty, taneční vystoupení nebo soutěže. Představí se šéfkuchaři, kteří sbírají recepty po celém světě.

Z prvního ročníku Extrem food festivalu. Foto: www.extremfood.cz

Festival extrémního jídla míří do Olomouce potřetí. Pro letošní ročník, který je zatím největší, si pořadatelé stejně jako loni vybrali letní kino. Návštěvníky bude čekat třicet různých kiosků a cestovatelská zóna s přednáškami a workshopy.

Krokodýlí steak měl úspěch

Hlavním bodem programu bude v sobotu 8. září nicméně jídlo. Hmyzí kuchyně, žabí stehýnka, šneci – to všechno už mohli návštěvníci na Extrem food festivalu vyzkoušet. Letošním hitem však bude maso z hada. „Nejvíce lidí přilákal loni steak z krokodýla, takže jej určitě nabídneme i nyní. Nicméně vůbec poprvé přivezeme do Olomouce také hadí maso, které je pro lidi, jak jsme si vyzkoušeli v Brně, opravdovým lákadlem,“ řekl organizátor akce Pavel Pichler.

Foto: www.extremfood.cz

Šéfkuchaři, kteří shromažďují své recepty z různých míst světa, připraví pochoutky z hmyzu, chilli dobroty, ale také obvyklejší jídla s vůni exotiky. K dostání bude sushi, mořské plody nebo tropické ovoce, které nelze běžně v obchodech snadno sehnat. „Kromě extrémů budeme vařit a péct také tradičnější jídla. Zajímavostí mohou být třeba pečená holoubátka, která měla od nepaměti na evropských stolech své místo, a přesto je v místních restauracích už skoro neobjevíte,“ doplnil Pichler.

Fermentovaná ryba s odpuzujícím zápachem

Společně s ochutnáváním čeká na příchozí doprovodný program s koncerty, vystoupením břišních tanečnic, vaření Milana Václavíka, tvůrce kuchařky Hmyz na talíři nebo soutěž v pojídání opravdu extrémního jídla – švédského Surströmming. Tento pokrm bývá považován za jeden z nejsmradlavější na světě. „Surströmming znamená švédsky fermentovaný sleď, a právě toho budou naši soutěžící pojídat, pokud tedy překonají odpuzující zápach. Sleď je připravován speciální metodou kvašení, která dodá fermentovaným rybám velmi silnou a unikátní chuť včetně silného aroma. Myslím, že nejen soutěžící, ale také obecenstvo bude mít opravdu silný zážitek,“ uzavřel Pavel Pichler.

Foto: www.extremfood.cz

Vstupné na festival je 130 korun, děti do 120 centimetrů výšky mají vstup zdarma. Cena jídel na akci se bude podle pořadatelů pohybovat od úsměvu po přibližně 300 korun za exotické a netradiční pokrmy.