Na plné obrátky. Od července pálíme až do večera, říká majitel palírny v Samotiškách

Palírnu v Samotiškách na Olomoucku provozuje rodina Jaškových přes dvacet let. Během letošní sezony se tu pracovníci téměř nezastaví. Podle slov majitele Josefa Jaška je to důsledek bohaté úrody, na které se výrazněji nepodepsalo ani malé množství srážek.

Interiér samotišské palírny. Foto: archiv palírny Samotišky

V létě pršelo spíše zřídka, počasí bylo slunečné počasí. „Výtěžnost ovoce je ale i přesto velice dobrá. Ani my ani zákazníci si nestěžujeme,“ hodnotí zkušený palírník.

Sezonu obvykle ukončuje na jaře – v březnu nebo v dubnu. Čeká ještě na opozdilce, kteří s objednávkou do palírny otáleli. Nebo na kvasy z pozdních odrůd jablek, které se ke zpracování vozí až po delší době.

„Expresní“ pálení? Musíme vyhovět

Zájem lidí o pálení si pochvaluje. Aby také ne, od začátku července kvůli tomu s kolegy v podstatě neměl prostor na oddech. Provoz na tři směny otevřít přesto neplánuje, uspokojovat všechny požadavky zákazníků zvládá. „Někteří by výsledný produkt chtěli dříve, ale kvas musí pár dnů zakonzervovat. Teprve pak se může všechno podařit,“ neunáhluje se Jašek.

Nezapomíná ani na výjimky, kdy slyší, že je obsah sudů a beček nutné vypálit hned. „V takových případech samozřejmě zákazníkovi vyhovíme, i kdybychom měli být v palírně do noci. Ještě se nám nestalo, že bychom někoho odmítli,“ říká.

Foto palírny zvenku: Pohled na palírnu v Samotiškách na Olomoucku založenou v roce 1996. Foto: archiv firmy

Ovoce mu prochází pod rukama postupně podle toho, jak dozrává. Jeho zákazníci už většinou zkušenosti s pálením mají, takže mu nevozí všechno naráz. Třeba se švestkami nepřicházejí najednou, ale hned několikrát. Záleží na odrůdách, ty rané se mohou pálit už v září, na pozdější je ještě čas. „Například pološvestky se mohou pálit již nyní, protože dozrávají o zhruba tři týdny dříve. Lidé je tak nemusejí odkládat na podzim a my si tím uvolňujeme část sezony,“ podotkl Josef Jašek v polovině září.

Co se už v Samotiškách zkapalnilo, je letní ovoce. Meruňky, třešně, višně nebo rané hrušky. Poslední kotle mohly dorazit nejpozději do prvních dvou zářijových týdnů. To, když někdo se svým kvasem zaspal. V takových případech může směs, ze které pálenka vzniká, utrpět na kvalitě. Častý případ to ale podle Jaškových slov naštěstí není. Kdy je ten pravý čas pro pálení, zákazníci většinou dobře vědí.