Prostějovské hokejové rebelky hledají nové tváře

Kromě mužského a mládežnických týmů působí v Prostějově také hokejový oddíl žen. Říkají si Rebels – v překladu do češtiny Rebelky. Aktuálně chtějí rozšířit kádr, a proto mezi sebou rády uvítají nové zájemkyně.

Prostějovské hokejistky HC Rebels 2017. Foto: hcrebelky.estranky.cz

Že hokej není jen sport pro muže, dokazují prostějovské hokejistky svým nadšením, odvahou i pílí. Ve městě, kde má nejrychlejší kolektivní hra na světě více než stoletou tradici, se staly vůbec prvním samostatným ženským hokejovým klubem.

„Máš ráda pohyb, zábavu a chceš se naučit novým dovednostem? Ráda překonáváš překážky a posouváš své hranice? Pak přijď do našeho týmu, který je jako rodina,“ hlásá náborový plakátek HC Rebels 2017.

Hrají studentky i maminky na rodičovské

Mottem prostějovských hráček je myslet pozitivně, tvrdě pracovat a především nikdy nic nevzdávat. Pokud se by kterákoliv žena chtěla k „Rebelkám“ připojit, může se na telefonním čísle 774 546 527 obrátit na trenéra Davida Krejčího, případně napsat na e-mailovou adresu [email protected]

Na věku přitom nezáleží, takže je jedno, jestli má uchazečka 19 nebo 35 let. Hokej mohou hrát studentky, maminky na rodičovské dovolené či pracující ženy.

O hokejistky Prostějova se starají i postavy známé z předchozích sezon z mužského A-týmu Jestřábů. Mezi kouči figuruje třeba Robert Jedlička, jenž se u Hanáků objevil naposledy v přípravě na prvoligovou sezonu 2015/16. Poté ještě působil v druholigovém Hodoníně.

Název klubu symbolizuje vzepření se hokejovému osudu. V roce 2017 vznikl poté, co se rozpadli mládežničtí Jestřábi Michala Tomigy, za něž ženy předtím hrávaly.