Olomoucká zoo zve na Vánoce mezi zvířaty

Tak jako se na domech postupně objevují barevná světýlka, také olomoucká zoologická zahrada už se nastrojila do svátečního. Pro návštěvníky připravila bohatý zimní program.

Vánoční stromek v olomoucké zoo ozdobí v sobotu 22. prosince v 10 hodin. Foto: archiv Zoologické zahrady Olomouc

Hlavně nejmenší se mohou těšit na vánoční stromy. Podobají se těm domácím, bohatě zdobeným, ovšem ověšené nejsou skleněnými baňkami, ale jablky, lojovými koulemi, šiškami obalenými v semínkách a dalšími podobnými dobrotami pro ptáky, veverky a další volně žijící zvířata v zoo. Vánoční stromeček se bude zdobit v sobotu 22. prosince v 10 hodin. Jedlé ozdoby je nicméně možné přidávat na další stromy na několika místech obchůzkové trasy během celé zimy.

Ve stejný den od 11 do 15 hodin mohou děti i dospělí navštívit v zoo Vánoční dílnu v restauraci Pod věží. Tam si lze vlastnoručně vyrobit dekorace z přírodních materiálů.

Večerní prohlídky dvakrát denně

Na Štědrý den si všichni nedočkavci mohou zkrátit čekání na Ježíška pobytem mezi zvířaty. Každého dospělého čeká dárek v podobě volného dětského vstupného. Až do Nového roku (s výjimkou Silvestra) pak mohou zájemci absolvovat v zoo vánoční večerní prohlídky. Příjemná procházka potemnělou zahradou s průvodcem bude začínat vždy v 16 a v 18 hodin na dětském hřišti.

Hřejivé punče pro děti i rodiče, cukroví, medovník, koledy v restauraci a samozřejmě zvířata, to vše čeká o vánočních svátcích na návštěvníky zoologické zahrady.

Ilustrační foto: archiv Zoologické zahrady Olomouc