Svezte se na Nový rok Pěškobusem. „Jede“ na Čekyňský kopec

Návštěvníky Knejzlíkových sadů v přerovské části Předmostí „vozí“ takzvaný Pěškobus. Jde o naučnou stezku mezi ovocnými stromy a přes louky, která třemi trasami provází obnovovanými sady. Na Nový rok je připraven výšlap na kopec nad Čekyní.

Novoroční jízdenka na Pěškobus.

Na každé ze čtrnácti zastávek pěších tras je plánek a jízdní řád. Lidé se tam také dočtou informace o lokalitě a dozvědí se, jak pěškobus využívat. Cestující si mohou dobrovolně zakoupit jízdenky formou dárcovské SMS zprávy. K příležitosti novoročního výstupu na Čekyňský kopec otiskujeme jízdenku zdarma, platí celý den 1. ledna. „V případě, že cestujícího s platnou jízdenkou zkontroluje revizor, dostane od něj cestující dárek,“ řekl předseda spolku Predmostenzis Libor Pokorný.

„Novoroční výstup je výborná příležitost pozdravit se s přáteli a popřát si úspěšný Nový rok. Na Čekyňský kopec, k památníku, kde je stanoviště Klubu českých turistů a spolku Predmostenzis, lze vystoupat od Předmostí přes rozestavěnou dálnici, od Čekyně kolem Rokle nebo od Vinar kolem vodárny přes depo Rokle,“ pozval Pokorný.