Mladí hokejisté Vyškova mají vzor. Trénuje je Martin Erat

O sportování na novém zimním stadionu ve Vyškově je necelý rok po jeho otevření velký zájem. Děti z místního hokejového klubu se sem pravidelně těší i kvůli tréninkům s hvězdou. Dohlíží na ně úřadující dvojnásobný šampion extraligy se zkušenostmi z NHL Martin Erat.

Martin Erat při tréningu malých sportovců. Foto město Vyškov

Juniorský mistr světa z roku 2001 strávil v Americe bezmála patnáct let. Při působení v několika klubech slavné NHL poznával, jak se tamní hráči na sklonku aktivní kariéry věnují svým nástupcům. V Česku mu něco takového schází a mrzí ho to. „Když chceme český hokej někam posunout, musíme začít právě u nejmenšího dorostu,“ tvrdí.

Naučit děti, že hokej je zábava

Pro děti se držitel bronzu ze zimní olympiády v Turíně 2006 a dvojnásobný medailista ze seniorských světových šampionátů snaží být vzorem. Vyškov si vybral kvůli modernímu hokejovému zázemí, které si pochvaluje, nebo pro jeho blízkost Brnu, kde nastupuje. „Mám k sobě čtyři kluky narozené v letech 2009 až 2013, s nimiž pracuji a snažím se, aby je hokej bavil i v budoucnu. Jsem moc rád, že je můžu na ledě připravovat,“ svěřil se Martin Erat.

„Když chceme český hokej někam posunout, musíme začít právě u nejmenšího dorostu,“ říká Erat. Foto: město Vyškov

Malé hokejisty učí, že nejrychlejší kolektivní hra světa není jen o výhrách a prohrách, ale i o smysluplné zábavě. Pomáhají mu další hokejové osobnosti, bratr Roman nebo Petr Hubáček, jeden ze zatím posledních českých zlatých hochů a v současnosti také expert České televize. Ve Vyškově navíc navazují spolupráci s další legendou Petrem Čajánkem.

„Martin a jeho tým mají na starosti několik věkových kategorií. Předpokládáme, že nabereme ještě další děti, abychom naši hokejovou základnu rozšířili. Pro naše mladé kluky je Martin Erat obrovským přínosem a vzorem, od něhož se mohou leccos naučit,“ řekl ředitel vyškovského zimního stadionu Aleš Křetínský.