Optimistické rakve vonějí hoblinami. Autorovi chyběla možnost stylového rozloučení

Jsou zaoblené, s květinovým polstrováním, barevnými čely a svádí k posazení. O speciální lavičky ale nejde. Designér Jiří Ďuriš navrhl moderní typ rakví a nově taky nabízí urny. Zájem je velký.

Designér Jiří Ďuriš u moderních rakví v truhlářské dílně ve Velké Bystřici nedaleko Olomouce. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny

Při slově rakev se řada lidí vyděsí, uzavře. I proto se výrobek Jiřího Ďuriše jmenuje „optimistic coffin“, neboli optimistická rakev. „Je to kus nábytku určeného jen na krátkou dobu. Tomu je také materiálově přizpůsobený. Proč jsem se tak rozhodl? Když mi umřela maminka a já sám jsem si prošel tím morbidním, ne moc optimistickým způsobem posledního rozloučení, napadlo mne, že by šlo odejít i jinak,“ popisuje Ďuriš. „Člověk se obvykle snaží z krematoria dostat co nejrychleji a já jsem to cítil úplně stejně. Když jsem pak nad tím přemýšlel, říkal jsem si, že bych chtěl jednou odejít tak, jak jsem žil, trochu stylově. Později jsem studoval průmyslový design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a tohle téma mě napadlo zpracovat,“ přidává začátek svého příběhu.

Designová alternativa

S prvním návrhem přišel v roce 2012, ještě ve škole. Pořád ale přemýšlel nad technologií, navíc měl jinou práci. Novému pojetí rakví se tedy věnoval méně. „Pak mi moje žena řekla, že je škoda nechat to být, protože jde o dobrý nápad, na který lidé reagují pozitivně. Proto jsme se s velkobystřickým truhlářem Pavlem Breginem rozhodli, že do toho půjdeme a začneme rakve vyrábět. Objeli jsme několik důležitých designových výstav, veletrhy pohřebnictví a nabízeli jsme je přímo pohřebním službám. Máme velký a pozitivní dojem, že je lidé chtějí,“ říká Jiří Ďuriš. Intenzivně se téhle práci věnuje poslední tři roky. „Nechceme stávající produkty vytlačit z trhu, my jsme alternativa. Přicházíme s něčím zcela jiným,“ míní.

Jiří Ďuriš nabízí nejen rakve, ale taky moderní urny ve stejném designu nebo smuteční oznámení. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny

Rakev jako pěkná lavička

Od počátku řešil symboliku. Jakým způsobem smrt a rozloučení s nejbližšími vnímáme. „Je to jako se sexem. Člověk ví, že existuje, ale nechce se o něm bavit. Mluvíme o našem vzniku, ale konec neřešíme, smrt jsme vytlačili. Mrtvá zvířata bereme jako potravinu a nejsme schopni vlastním dětem vysvětlit, že jsme tady dočasně. My se k tomuhle tématu ale snažíme přistupovat trošku jinak, optimisticky,“ přibližuje designér. S truhlářem tedy přišli s jednoduchým zaobleným tvarem a zářivými barvami. „Že to lidem nepřipomíná rakve, je první vítězství. Neštítí se, nebojí se posadit a často dokonce říkají, že je to pěkná designová lavička nebo úložný prostor,“ pochvaluje si ohlas.

Polštářek plněný hoblinami?

Rakve se vyrábí z ohýbaného dřeva, což vyžaduje čas. Minimálně dva dny trvá základní výroba, k tomu úpravy. „Celkem asi tři dny, další dva na dopravu. V nadstandardu nabízíme jinak polstrovaný vnitřek, taky květinové látky. Ale nejzákladnější rakev, která je jen frézovaná, jsme schopni udělat za dva dny a třetí doručit. Ovšem i tady platí, co kus to originál,“ říká absolvent zlínské univerzity. Vnitřek jeho rakví je atypický. Kromě barevných vzorů je v nich i polštářek plněný voňavými hoblinami. „Každý si ťuká na čelo. V dnešní době ale existují dokonce i parfémy do rakví a lidem z pohřebních služeb přišel polštářek jako docela dobrý nápad,“ zamýšlí se.

Urny i pro zvířata

Kromě designových rakví navrhuje Jiří Ďuriš i urny moderního střihu. Pro lidi a taky jejich domácí mazlíčky. „Jsme jediní výrobci, kteří nabízejí takto kompletní službu. Součástí je i stylové parte. Celý balíček je vlastně velice pěkná designová kolekce. Náhrobky jsou zatím ve fázi konceptu, hledáme vhodný materiál, který by nahradil kámen. Ve světě tento poslední nábytek novinkou není, v republice o ničem kromě nás nevím. Nejdál je asi Rakousko,“ říká muž, který se živí grafickým, webovým, interiérovým i obalovým designem a také ho vyučuje.

„Optimistické rakve“. Foto: Petra Pášová/Hanácké noviny.

Žije v Olomouci, kde je mu dobře. „Jsem tady obklopen nádhernými věcmi, architekturou. Těší mě ale, že i na Hané vznikají pěkné kavárny, hospůdky, byť se to sem propašovává pomaličku. Hanáckost má výhodu, že si to všechno vyzkoušíte jinde a sem přijde jistota. Nevýhodou je, že zdejší klientela je díky své typické povaze strašně rozvážná. Řada věcí jí tak přijde hodně odvážná a potřebují čas na to novinky vstřebat,“ všímá si Ďuriš.