Baráž Fed Cupu s Kanadou bude hostit Prostějov

Antuku tenisového areálu v Prostějově čeká velká událost. České reprezentantky tu sehrají baráž Fed Cupu, ve které se střetnou s Kanadou. Zápasy se na kurtu Národního tenisového centra Morava odehrají v sobotu 20. a v neděli 21. dubna.

Centrální prostějovský dvorec. Zdroj: www.hoteltenisclub.cz

Podle Miroslava Černoška z České sportovní nebylo hledání místa pro barážová utkání, ve kterých půjde Češkám o záchranu v elitní světové skupině, jednoduché. „Najít dva měsíce dopředu na závěr dubna volnou krytou halu bylo s ohledem na hokejovou extraligu takřka nemožné. Proto jsme se po dohodě s kapitánem a hráčkami rozhodli pro antuku v Prostějově na centrálním kurtu se zatahovací střechou,“ řekl majitel agentury, která zápasy Fed Cupu po organizační stránce zajišťuje.

Fedcupová baráž se bude hrát na antuce Národního tenisového centra Morava o víkendu 20. a 21. dubna. Foto: fedcup.com

Hlediště kolem prostějovského hřiště má kapacitu 1200 míst, vstupenky na klíčové zápasy půjdou do předprodeje se začátkem dubna. Český ženský tým čeká baráž po prohře v prvním kole Fed Cupu, v Ostravě letos v únoru podlehl Rumunsku 2:3 na zápasy. Barážové duely okusí poprvé od roku 2008, kdy přes Izrael pronikl mezi nejlepší reprezentace. V prestižní společnosti od té doby získal šest titulů během osmi let. Z absolutního vítězství se svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály radovaly v letech 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 a naposledy loni. To v listopadu v pražské O2 areně zdolaly Spojené státy Americké 3:0 na zápasy.