Kytaristé míří na přerovské hradby. Pořadatelé si přejí přes sto účastníků

Nastudovat Olympic, Beatles a Claptona, kytaru do ruky a na 1. máje na přerovské hradby. Společné hraní má před sebou třetí pokračování. I letos by pořadatelé rádi překonali předchozí účast.

Vloni si na hradbách společně zahrálo 63 kytaristů. Padne letos rekord? Foto: Helena Havelka Baronová

 „Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe,“ vzkazuje pořadatel happeningu Pavel Ondrůj.

Loni se sešlo 63 hráčů, letos by organizátoři potěšilo překonání hranice stovky účastníků. Inspirací pro tento happening byla podobná akce v polské Wroclavi jako pocta Jimi Hendrixovi. V Polsku má setkání delší tradici i ohlas, společné skladby tam hrává několik tisíc kytaristů.

Novinka: lekce s kytaristou Tomislavem Zvardonem

I letos Kytarový rekord na hradbách pořádá Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou. Do aktuálního playlistu se dostaly tři skladby české a tři zahraniční. Co se nemění, je hendrixovka Hey Joe, která zatím nechyběla na ani na jednom z předchozích dvou ročníků. Další bude Želva od Olympic, legendární Já budu chodit po špičkách od Petra Nováka a čistokrevný rock and roll Mikiho Volka Rána a gól. Světové hity bude prezentovat A Hard Day´s Night od Beatles a Wonderful Tonight Erica Claptona. Na kytaristy čeká i novinka. „Tou je nabídka všem hráčům zúčastnit se zdarma workshopu pod vedením známého českého kytaristy a lektora Tomislava Zvardoně. Chceme tak kytaristy a potenciální účastníky rekordu namotivovat k ještě většímu zájmu o akci,“ láká Ondrůj na prvomájové přerovské hradby.