Trenérský tandem hokejových Zubrů vytvoří Kočara s Grofem

Hokejový Přerov sestavil trenérskou dvojici pro příští sezonu. Zubry ve druhé nejvyšší soutěži nadále jako hlavní kouč povede Vladimír Kočara. Jeho novým asistentem se stal Jakub Grof, který na východě Hané ještě před pár lety působil jako hráč.

Současný asistent trenéra prvoligových hokejistů Přerova Jakub Grof. Na snímku při rozhovoru pro klubovou televizi. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

Vladimír Kočara trénoval přerovský A-tým v první lize už v sezoně 2015/2016, bezprostředně po postupu Hanáků. S mužstvem se dostal do čtvrtfinále play-off, ve kterém přišlo vyřazení od Českých Budějovic. V následujícím ročníku vydržel Kočara na lavičce do ledna, kdy ho po sérii neuspokojivých výsledků nahradil Kamil Přecechtěl.

Zubry dotáhl do play-off

Toho téměř na den přesně po dvou letech vystřídal znovu Kočara. Přerov potřeboval nový impuls. Dodal mu ho právě jeho odchovanec a současně sportovní manažer mládeže. S asistentem Jiřím Sklenářem vytáhl Zubry na páté místo prvoligové tabulky a ve městě na řece Bečvě se mohli radovat z čtvrtého postupu do vyřazovacích bojů v řadě.

Jakub Grof (v modrožlutém) nastupoval za přerovské Zubry ještě jako aktivní hráč. V letech 2015–2017 v jejich dresu nasbíral na šest desítek prvoligových startů. Fanoušky bavil především svými tvrdými a přesnými střelami. Na fotografii ze září 2015 se jej snaží zastavit Tomáš Nouza, tehdy hokejista Českých Budějovic. Foto: Jan Gebauer/fotogebauer.cz

Hokejisté vyznávající modrožlutou kombinaci se tentokrát utkali s Jágrovým Kladnem, s nímž ve čtvrtfinálové sérii padli 1:4 na zápasy. To ale neměnilo nic na tom, že Kočarova mise byla povedení. „Pokračování Vladimíra Kočary pro nás byla priorita. Chtěli jsme, aby zůstal v nějaké pozici také u A-týmu a nakonec se nám to i díky skvělé spolupráci všech trenérů u mládeže podařilo. Laďa bude po úspěšném konci sezony pokračovat další rok v pozici hlavního trenéra,“ uvedl sportovní manažer přerovského A-týmu Pavel Hanák.

Asistent s bohatými hráčskými zkušenostmi

V nadcházející sezoně bude v květnu dvaačtyřicetiletý trenér spolupracovat s novým asistentem. Přerované angažovali svého bývalého obránce Jakuba Grofa. Rodák z Karlových Varů za Zubry nastupoval v letech 2015 až 2017, poté působil v Německu a hráčskou kariéru dokončil v Polsku. V Přerově mu udílel pokyny právě Kočara. „Dohodli jsme se rychle. Největší roli hrálo to, že jsem v Přerově dříve hrál. S kluky se znám a myslím si, že na hokej máme stejný názor,“ uvedl Grof, držitel téměř 200 startů v extralize a více než 400 v první lize. „Měl bych pod sebou mít obránce, zatímco Laďa (Kočara – pozn. red.) útok. Ze začátku by to tak mělo být nastavené,“ doplnil.

Sportovní manažer Hanák prozradil, že Grof bude kromě mužů částečně pracovat také u mládeže. „Věříme, že pro klub i pro fanoušky je to super zpráva. S novým trenérským tandemem už jsme hned začali pracovat na tvorbě kádru pro další rok,“ prohlásil k soupisce na novou sezonu.