Fotbalisté Sigmy znají program letní přípravy, hrát budou i pod Alpami

Šest přípravných utkání mají v plánu během léta odehrát fotbalisté Sigmy Olomouc. Pod vedením nového trenéra Látala se před nadcházející sezonou hned třikrát představí na hřišti ve Slatinicích. Vypraví se také na soustředění do Rakouska.

Fotbalisté Sigmy Olomouc na ilustračním snímku ze srpna loňského roku před domácím zápasem čtvrtého předkola Evropské ligy proti španělské Seville. Foto: Adam Mráček/Hanácké noviny

Slatinický sportovní areál bude hostit první tři zápasy Sigmy v letní přípravě. Svěřenci Radoslava Látala tam změří síly s triem druholigových týmů. V sobotu 22. června s Vítkovicemi, ve středu 26. června s Hradcem Králové a v sobotu 29. června s Pardubicemi. První dva duely začnou v 17 hodin, poslední v 10 hodin.

V uplynulé sezoně Fortuna národní ligy, druhé nejvyšší české soutěže, si ze soupeřů Olomouckých vedl nejlépe Hradec. Votroci až do posledních kol bojovali o účast v baráži o první ligu. Ta jim nakonec těsně utekla, s 53 body skončili v tabulce čtvrtí. Pardubice s Vítkovicemi se zařadily za sebe, prvně jmenované mužstvo obsadilo sedmou příčku, druhé osmou.

Slovenský zástupce v Evropské lize

Před odjezdem na soustředění do rakouského Kaprunu nastoupí Hanáci ještě k jednomu utkání. Na druhém hřišti Androva stadionu vyzvou v sobotu 29. června od 15 hodin Trnavu. Spartak patří mezi účastníky elitní soutěže Slovenska. V posledních letech je navíc největším přispěvatelem země do jejího koeficientu v žebříčku evropských pohárů.

Jeden z nejlepších slovenských klubů Spartak Trnava se v Olomouci představí v přípravném utkání s domácí Sigmou 29. června.

Loni startoval v základní skupině D Evropské ligy, kde se umístil třetí za chorvatským Dinamem Záhřeb – pozdějším přemožitelem Plzně – a tureckým Fenerbahçe Istanbul. Na domácí ligové scéně se Trnavským nepodařilo proniknout do skupiny o titul, ve skupině o udržení ale dopadli ze všech týmů nejlépe.

V Rakousku v údolí řeky Salzach absolvuje Sigma v rámci soustředění dva zápasy. Soupeře, kteří ji čekají ve dnech 4. a 7. července, zatím nezná. Klub je upřesní později.

Zápasy Sigmy v letní přípravě (stav k 10. 6. 2019)

SO 22. 6.: Sigma Olomouc – Vítkovice (17.00, hřiště Slatinice)

ST 26. 6.: Sigma Olomouc – Hradec Králové (17.00, hřiště Slatinice)

SO 29. 6.: Sigma Olomouc – Pardubice (10.00, hřiště Slatinice)

SO 29. 6.: Sigma Olomouc – Spartak Trnava (15.00, hřiště č. 2 Androva stadionu)

3. 9. 7.: Soustředění v Kaprunu (Rakousko)

ČT 4. 7.: Soupeře klub upřesní

NE 7. 7.: Soupeře klub upřesní