Masarykův pohár se podíval do Přerova. Pochlubil se s ním místní odchovanec Matyáš

Vzácná návštěva zavítala na Základní školu Želatovská v Přerově. Jeden z jejích známých absolventů, hokejista Jakuba Matyáš, přivezl ukázat Masarykův pohár pro vítěze Tipsport extraligy. Letos ho vybojoval s Třincem.

Beseda s vítězem hokejové extraligy Jakubem Matyášem (v bílém) na Základní škole Želatovská v Přerově. Na stole vlevo Masarykův pohár. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

Žákům jednotlivých tříd základní školy Matyáš nejprve odpovídal na dotazy. Druhou část setkání vyplnilo podepisování hráčských kartiček a fotografování se s trofejí, která začátkem června putuje po republice s jednotlivými hráči současného mistra.

„Do Přerova se vždycky rád vracím, vyrostl jsem tady. Zdejší hokej hodně sleduji a rád se vidím s lidmi, kteří se kolem něj pohybují,“ uvedl 190 centimetrů vysoký obránce.

Titul mistra České republiky se mu s Třincem povedlo získat jako historicky druhé tváři z přerovské hokejové líhně. Když Oceláři slavili poprvé, roku 2011, nechyběl u toho legendární gólman Martin Vojtek.

Aktuálně pětadvacetiletý Matyáš oblékal dres Zubrů do šesté třídy. Následně si vyzkoušel angažmá v Olomouci a do Přerova se znovu vrátil. Po absolvování základní školy se přesunul na druhý konec republiky do Karlových Varů a odtud ke svému současnému zaměstnavateli.

Hrál i za regionálního rivala

Za A-tým Přerova zaznamenal dosud pouze šest startů. Působil také v konkurenčním Prostějově, kam jej třinecká organizace poslala na zkušenou v sezoně 2014/2015. Bylo to v době, kdy ještě Přerovští hráli druhou ligu, naopak Prostějov už se pohyboval v prvoligové tabulce.

Obránce Jakub Matyáš mezi muži oblékl dres mateřského Přerova i nedalekého rivalského Prostějova. Na snímku jako hráč Jestřábů v zápase play-out první ligy proti Šumperku v únoru 2015. Foto: Petr Komárek/Hanácké noviny

V mužstvu Jestřábů nasbíral Matyáš dohromady 29 utkání s bilancí pěti gólů a pěti asistencí. Tehdejšího nováčka svými prvními body na seniorské úrovni pomohl ve druhé nejvyšší české soutěži zachránit. Od té doby nastupuje především za extraligové Oceláře, případně za jejich farmu z Frýdku-Místku. Přerovské barvy hájil na prvoligové úrovni zatím třikrát.

Předtím přijel s pohárem Zaťovič

„Zápasy za Frýdek proti Přerovu jsou pro mě specifické. Kluci vědí, že jsem odchovanec Zubrů a snaží se mě hecovat. Většinou vypíšu za výhru svačinku a pokouším se svůj výkon pozvednout na ještě vyšší úroveň,“ prozradil Jakub Matyáš.

Masarykův pohár, s nímž přicestoval, je na Základní škole Želatovská pomalu jako doma. V předchozích dvou letech ho dětem ukazoval další ze známých absolventů a odchovanců přerovského hokeje Martin Zaťovič, který se stal vítězem extraligy dvakrát po sobě s Kometou Brno.