V rozáriu půjčují grily a připravují maso i sýry

Grilování ve stínu historického města? Olomoucké rozárium na začátku letní sezony nabízí samoobslužné grily.

Vypůjčení grilu je potřeba předem domluvit. Foto: VFO

Grily jsou dva, je proto potřeba zamluvit je předem. Telefonem nebo e-mailem je nutné nahlásit datum, počet lidí a suroviny pro grilování. Zbytek včetně paliva připraví správci. „Platí se jen za objednané potraviny a technické zajištění grilu včetně paliva. Samotná příprava dobrot už ale bude na účastnících pikniku,“ řekl Milan Špruček z Restaurace A, který v rozáriu provozuje kromě grilů i stánek s občerstvením.

Jídlo z grilu je ale možné koupit i bez výpůjčky. „Kolektiv naší restaurace griluje pro zájemce vždy v pátky a soboty odpoledne a večer. Připravujeme maso, ale třeba i sýry či ryby,“ sdělil Špruček.

Olomoucké výstaviště, které se o růžovou zahradu stará, nově areálu do umístilo kontejnerové toalety, které nahradily loňské provizorní mobilní kabinky. „Chceme tak v tomto atraktivním prostoru zvýšit komfort a kulturu pro naše návštěvníky ještě před plánovanou druhou etapou rekonstrukce rozária, jejíž součástí má být i vybudování stálého sociálního zázemí,“ uvedl ředitel Výstaviště Flora Olomouc Jiří Uhlíř.

Objednat grilování mezi růžemi je možné na telefonním čísle 735 799 275 nebo prostřednictvím e-mailové adresy [email protected]