Mikroregion Němčicko se umí bavit. Tentokrát společnou akci obcí hostí Nezamyslice

Dvě desítky let pořádají na Němčicku zábavnou akci pro celý mikroregion. Každoročně se stěhuje do jiné obce, tentokrát proběhne na konci prázdnin v Nezamyslicích.

Akce Mikroregion Němčicko se baví v Koválovicích-Osíčanech. V popředí členka týmu z obce Želeč při házení šipkami na terč. Foto: archiv Mikroregionu Němčicko

Jako nejstarší ročník akce Mikroregion Němčicko se baví evidují webové stránky nemcicko.cz ten z roku 2000. Tehdy ji hostila největší z obcí Němčice nad Hanou. Společné setkání lidí z jihu a jihozápadu Hané ale poprvé proběhlo už rok předtím.

Předloni se organizace hudebních vystoupení či zajištění bohatého doprovodného programu a občerstvení ujali v Pivíně. Vesnice s více než 700 obyvateli k tomu využila areál svého fotbalového hřiště. Vše začalo odpoledním slavnostním průvodem od obecního úřadu, o pohodovou muziku se postaraly rocková Bon Jovi Revival a Funny band s českými i světovými hity.

Zahraje i revivalová ABBA

Kromě toho mezi sebou týmy z jednotlivých obcí soutěžily v různých dovednostních a sportovních disciplínách. Na nejlepší čekaly blyštivé zlaté poháry.

V loňském roce zavítali obyvatelé obcí z Mikroregionu Němčicko za zábavou do Koválovic-Osíčan. Foto: archiv Mikroregionu Němčicko

V roce 2018 se pokračování humorného a nápaditého meziobecního pásma zhostily Koválovice-Osíčany. Nyní pomyslnou štafetu převezmou Nezamyslice. Mikroregion Němčicko se na jejich kynologickém hřišti bude bavit v sobotu 31. srpna. Akci opět odstartuje průvod, návštěvníci si budou moct poslechnout revivalovou obdobu skupiny ABBA a na večer je potěší rockové seskupení Black Rose.

S koncem léta přijdou toulky na kole

V polovině září si zase na Němčicku zajezdí na kole. Zájemci se projedou po zajímavých místech mikroregionu. Je přitom jedno, kde přesně bydlí. Startovat mohou z Doloplaz stejně jako z Hrušky, Dřevnovic, Tištína, Tvorovic či Vrchoslavic. Jako výchozí bod totiž platí každá ze sedmnácti členských obcí dobrovolného svazku.

Na bicyklech Němčickem – snímek z akce z roku 2018. Foto: archiv Mikroregionu Němčicko

Vyjížďka, nikoli závod, začne v sobotu 14. září v devět hodin dopoledne. Cíl budou mít všichni stejný, a to od 14 do 15 hodin areál Sokola v Mořicích. Odměnit se pak mohou třeba při občerstvení za doprovodu tónů rockové hudby. „Na trase mikroregionem budou cyklisté sbírat razítka. V každé obci je budou udělovat na jednom konkrétním místě, všechna jsou uvedená na plakátu. Právě na nich si také může každý v den akce před startem vyzvednout mapu trasy,“ informují organizátoři akce Na bicyklech Němčickem.